5 sposobów kreatywnego spędzania czasu z seniorem

5 sposobów kreatywnego spędzania czasu z senioremPoznaj 5 sposobów kreatywnego spędzania czasu z seniorem. Jednym z nich jest robienie na drutach.

Przygoda z pracą opiekunki seniorów w Niemczech jest dość trudna fizycznie oraz wyczerpująca psychicznie. Codzienne obowiązki, kontakty z rodziną podopiecznego, opieka nad osobą starszą. Czasem zdarza się, że dobre stosunki mamy już od samego początku tej przygody, ale nie jest to jednak regułą. Jak znaleźć swoje hobby w obcym kraju? Istnieje sporo kilka pomysłów, które możesz realizować w każdym kraju na świecie. Poznaj 5 sposobów kreatywnego spędzania czasu z seniorem, które pomogą każdemu opiekunowi osoby starszej w przezwyciężaniu codziennych trudności.

5 sposobów kreatywnego spędzania czasu z seniorem

  • Sudoku, łamigłówki oraz krzyżówki

Starzenie się wpływa na funkcjonowanie mózgu – wiadomo to nie od dziś. Pracując z osobami starszymi, możemy łatwo zauważyć jak czas wpływa na działanie ludzkiego mózgu. Aby cieszyć się jak najdłużej zdolnościami poznawczymi – warto utrzymać umysł w dobrej kondycji. Ważne przy tym są ćwiczenia. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj krzyżówki, popularne sudoku czy rebusy. Przy okazji można poduczyć się słówek w języku niemieckim. To także dobry sposób na relaks po ciężkim dniu pracy.

  • Gotowanie

Często do obowiązków opiekunek należy przyrządzanie posiłków dla seniora. Co zrobić, żeby gotowanie nie stało się rutynową czynnością, która zaczyna wywoływać frustracje? Trzeba szukać pomysłów na nowe dania i zmieniać te sprawdzone. W chwilach wolnych od pracy poszerzaj wiedzę na temat gotowania, szukaj inspiracji w internecie, poszukuj produktów na lokalnym ryneczku. Zapoznaj się z blogami dietetyków – często znajdziesz tam informacje o tym, jak komponować posiłki. Dzięki temu będą one zdrowsze i smaczniejsze, zarówno dla Ciebie jak i dla seniora.

  • Robótki na drutach

    5 sposobów kreatywnego spędzania czasu z seniorem

    Poznaj 5 sposobów kreatywnego spędzania czasu z seniorem. Jednym z nich jest robienie na drutach.

Jedna z bardziej tradycyjnych sposobów na uspokojenie się i miłe spędzenia czasu. Jeśli prace ręczne sprawiają Ci przyjemność i uspokajają, zabierz ze sobą druty albo szydełko. Szaliki, ozdobne serwetki, czapki, zrobione przez Ciebie, będą nie tylko ozdobą, ale i piękną pamiątką. Warto nimi obdarować seniora lub własną rodzinę.

  • Sport

Tutaj możliwości mogą być bardzo ograniczone, ze względu na stan zdrowia Twojego podopiecznego, ale mimo wszystko opcji jest sporo. Dobrym pomysłem jest spędzenia czasu na basenie. W większości przypadków ruch w wodzie pomaga na utrzymywanie mięśni w odpowiednim stanie, a obciążenie na stawy są znacznie mniejsze niż w przypadku ćwiczeń po za wodą. Warto spróbować chodzenia z kijkami, czyli nordic walking. Może taka forma uprawiania sportu będzie też dobra dla Twojego podopiecznego. Ważne jest, żeby niezależnie od dyscypliny unikać przemęczania się. Siły przydadzą się w codziennej pracy, a czasem brak czasu na odpowiednią regenerację.

  • Czytanie

Bardzo banalne i trywialne hobby. Natomiast czytanie pozwala na oderwanie się, od często trudniej i pracowitej rzeczywistości, i przeniesienie się w inne miejsce i inny czas. Czytanie ćwiczy wyobraźnię i wspaniale relaksuje. Zamiast więc czytać to, co zawsze, sięgnij po książkę z nieco innej półki. Możesz też czytać na głos, swojemu podopiecznemu, to też pozwoli na przełamanie barier poprawi wzajemne zrozumienie.

Nie znalazłaś nic dla siebie? Szukaj, próbuj, inspiruj się. Na świecie ludzie mają dużo różnych hobby i z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Nie zrażaj się, szukanie prawdziwej pasji to często długa droga. Jeśli na niej wytrwasz, szybko zauważysz korzyści. Twoja praca stanie się łatwiejsza, a Ty spokojniejsza i łatwiej poradzisz sobie z codziennymi obowiązkami. Więcej informacji na temat pracy z osobami starszymi znajdziesz na https://diamedi.pl

Zobacz: Testy i Recenzje