Hotel Pracowniczy – Pomysł na Biznes

Emerci szukają coraz częsciej możliwości dorobienia do emeryturty

Czy warto na emeryturze założyć hotel pracowniczy?

Osoby przechodzące na emeryturę nie zawsze chcą zakończyć swoją aktywność zawodową. Często chcą być dalej ludźmi aktywnymi, spotykać nowych ludzi. Są bardzo często niedocenianymi na rynku pracy fachowcami w swoich dziedzinach. W związku z tym mimo jesieni życia decydują się na otwarcie własnej działalności bądź biznesu.

Najczęściej jej profil związany jest z dotychczas wykonywaną pracą. Drugą z możliwości jest działanie w strefie zainteresowań czy hobby. Ludzie, którym dotychczas brakowało wolnego czasu przez karierę, decydują się na otwarcie firmy, które odpowiadałyby na potrzeby osób, które posiadają te same hobby.

Drugim aspektem jest konieczność posiadania dodatkowych zastrzyków gotówki. Wiemy, że, przechodząc na emeryturę, otrzymamy około 30% kwoty naszej ostatniej wypłaty. Przyzwyczajeni do poprzedniego standardu życia decydujemy się, nie rezygnować ze standardów życia, do których przyzwyczailiśmy się przez lata.

 

osoby na emeryturze coraz częściej decydują się na otwarcie hotelu pracowniczego

Hotel pracowniczy jako pomysł na biznes

Artykuł powstał przy współpracy z internetową wyszukiwarką hoteli pracowniczych hotel-pracowniczy.pl. Osoby, które nie posiadają pomysłu odnośnie do stworzenia swojego nowego biznesu, mogą skorzystać z jednej z najbardziej stabilnej dziedziny usług. Oczywiście mowa tutaj o hotelarstwie, a w szczególności o hotelarstwie pracowniczym. W ciągu ostatnich lat obserwujemy ogromny wzrost inwestycji budowlanych czy infrastrukturalnych na terenie Polski. Ze względu na ten boom, do Polski sprowadzani są pracownicy fizyczni spoza jej granic. Osoby szukające noclegu za rozsądne pieniądze.

Często to właściciele dużych firm, podpisując długoterminowe kontrakty na wynajęcie piętra czy całego obiektu dla pracowników swojej firmy. W zależności od wielkości obiektu możemy mieć gwarancję pełnego obłożenia tylko dzięki jednej większej firmie.

Formalności przy założeniu działalności

Większość formalności dotyczących rejestracji i odpowiedniej klasyfikacji naszej działalności hotelarskiej, załatwimy w ciągu kilku dni. W zależności od typu działalności, jaki chcemy założyć, musimy zarejestrować działalność w odpowiednim urzędzie i wybrać odpowiadającą nam formę opodatkowania. Aby nasz obiekt mógł być nazywany hotelem, musi posiadać odpowiednio dużo pokoi, które mogą zostać wynajęte. W naszym przypadku jest to minimum 10 pomieszczeń sypialnianych. Będziemy musieli skorzystać z usług firm zajmujących się klasyfikacją poszczególnych obiektów noclegowych.

Finansowanie inwestycji

Oczywistym faktem jest, że nie każda osoba przechodząca na emeryturę może pozwolić sobie na tego typu inwestycje. Wymaga to wkładu finansowego w głównej mierze zależnego od wielkości planowanego obiektu. Jeśli posiadamy już budynek, to jego przystosowanie będzie sprawą stosunkowo łatwą i szybką. Hotele pracownicze nie są obiektami, w których poszukuje się luksus. Zapewnienie schludnych i czystych warunków, dostęp do mediów oraz łazienki jest wystarczająca dla większości pracowników przyjeżdżających na kontrakt.
Jest to inwestycja z potencjalnie szybką stopą zwrotu.

Spotkania biznesowe pozwolą na zorganizowanie finansowaniaa inwestycji

Gdzie reklamować swój hotel

Najlepszym miejscem, gdzie możemy wypromować swój biznes, jest internet. Jest to w większości darmowy sposób, który przyciąga szerokie grono potencjalnych klientów. Poza oczywiście skorzystaniem z darmowych, portali społecznościowych, warto zastanowić się gdzie jeszcze potencjalni klienci, poszukują noclegów pracowniczych.

Jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi, są wyszukiwarki hoteli robotniczych. Jest to świetne miejsce do zamieszczenia swojej oferty, dzięki wbudowanej mapie, klienci mają możliwość sprawdzenia odległości od komunikacji miejskiej, sklepów oraz innych użytecznych punktów.

Ile kosztuje wynajęcia pokoju pracowniczego

Musimy zastanowić się jaką kwotę będziemy pobierać od naszych przyszłych gości. Uwzględnić trzeba przy tym takie warunki jak :
lokalizacja obiektów
– standard pokoi
– okres wynajmu
– wynajem grupowy czy indywidualny

Cena za pobyt może wahać się od 30 do 60 złotych. Ustalenie odpowiedniej ceny ma duży wpływ przy wyborze naszego hotelu pracowniczego. Nie możemy ustalić jej zbyt niskiej, ponieważ w każdym biznesie chodzi o to, żeby zarobić. Zbyt wysoka kwota odrzuci klientów od naszej oferty. Warto wypracować złoty środek. Jest to biznes, który pozwoli na osiągnięcie wysokich dochodów przy relatywnie niewielkim wkładzie finansowym.

Cena pokoju pracownicznego uzależniona jest od jego standardu

Podsumowanie

Osoby przechodzące na emeryturę, chcą być aktywni zawodowo. Wiąże się to z dodatkowymi zarobkami i utrzymanie dużego kontaktu z ludźmi. Biznesem, który na przestrzeni ostatnich lat przynosi ciągle rosnące zyski, są hotele pracownicze. Osoby posiadające budynek mieszkalny, mogą przekształcić je przy niewielkich nakładach finansowych na noclegi dla pracowników. Dzięki zastosowaniu odpowiednich metod marketingowych możemy za darmo w szybkim czasie zaistnieć na rynku. Przykładem takich działań są wyszukiwarki hoteli pracowniczych. Typowo branżowa wyszukiwarka, przyciągająca jedynie osoby zainteresowane tematem.