Miniaturowe domki DIY zdobywają serca starszych i młodszych

Miniaturowe domki DIY zdobywają serca starszych i młodszychMiniaturowe domki DIY zdobywają serca starszych i młodszych

Miniaturowe domki zwykle kojarzą się z zabawkami dla dzieci lub młodzieży. Czy na pewno? Otóż niekoniecznie. Miniaturowe domki do samodzielnego składania to świetny pomysł na hobby dla dorosłych i sposób na spędzanie wolnego czasu. Efekty pracy zachwycą każdego, a domki mogą stanowić wyjątkową dekorację mieszkania i być miłym wspomnieniem spędzonych chwil przy ich sklejaniu.

Wspólny czas przy sklejaniu domków DIY

Znaczenie angielskiego skrótu DIY zapewne nie jest zbyt powszechnie znane, więc warto je rozszyfrować. DIY to skrót od angielskiego Do It Yourself, czyli zrób to sam. To oznacza, że miniaturowe domki DIY to modele pokoików lub domków, które należy złożyć samodzielnie lub w gronie najbliższych. W każdym przypadku będzie to niezwykłe, niezapomniane przeżycie. Na zakup domku bardzo często decydują się ojcowie, którzy sklejają go wraz z córką. To oznacza, że taka forma czasu również przypadnie do gustu dziadkowi, który może złożyć domek z wnuczką lub wnukiem. Nie inaczej jest z babciami, dla których składanie domków staje się pasją i tym hobby potrafią zarazić swoich najbliższych. W sumie idealnym rozwiązaniem jest sklejanie domku w szerszym gronie — dziadków z ich wnukami i wnuczkami. Taki czas to dobry moment na przyjemną rozmowę, snucie opowieści, planowanie przyszłości i opowiadanie rodzinnych historii. Miniaturowe domki potrafią odciągnąć dzieci od telefonu i komputera, i wprowadzić w magiczny świat miniatur. Postawione w pokoju wnuków lub dziadków, będą miłą pamiątką wspólnych chwil i z pewnością przetrwają próbę czasu.

Miniaturowe domki dobrze sprawdzają się także jako hobby realizowane samodzielnie. Pozwalają wyciszyć się, oderwać od codziennych obowiązków, trosk i zmartwień. Osobom w każdym wieku pozwalają na rozwój koordynacji i zdolności manualnych, a także zapewniają niezbędną każdemu aktywność umysłową.

Miniaturowe domki jako hobby

Sklejanie drewnianych domków DIY to dobry pomysł na nowe hobby. Potrafi być wciągające i angażujące, zwłaszcza że z oferty Habarri można wybrać domki tematyczne, w określonej formie lub nawiązujące do określonego regionu świata. Skoro mowa o regionach świata, to drewniane domki do samodzielnego składania mogą nas zabrać w świat pięknej i odległej Azji. Wielbicielom sushi spodoba się z pewnością Sakura Sushi, a tajemnice chińskiej rezydencji odkryje przed nami Dom Kwitnącej Brzoskwini. Szukając pomysłu na udekorowanie swojego domu, mieszkania lub pokoju własnoręcznie wykonaną miniaturą warto zwrócić uwagę na domki w ramkach, w szklanych kulach lub w metalowych pudełeczkach. Domki w ramkach jak np. Pachnąca kuchnia można zawiesić w pokoju lub… w kuchni. Natomiast domki w szklanych kulach jak Kawa pod wieżą Eiffla lub domek w metalowym pudełeczku Sielski Zakątek mogą udekorować stół, biurko lub szafkę nocną. Swoją tematyką miniaturowe domki często nawiązują do wakacji w Polsce — jak domek Leśniczówka w Bieszczadach lub nad Morzem Śródziemnym — jak Morskie Opowieści.

Ponieważ w ofercie

Miniaturowy domek różana herbaciarnia

Miniaturowy domek różana herbaciarnia

Habarri znajduje się ponad 100 modelu domków, więc warto zwrócić uwagę także na domki tematyczne. To takie domki, które nawiązują do określonej działalności jak kawiarnia, piekarnia lub sklep z zabawkami. Miłośnicy kawy mogą wybrać spośród aż trzech domków: Kawy o poranku, Kawiarenki Pod Tęczą lub Czasu na kawę. Na amatorów słodkich wypieków czekają domki jak Paryska Piekarnia lub Cukiernia za Rogiem. Zupełnie niezwykłe są domki wypełnione kwiatami jak Różana Herbaciarnia lub Urocza Kwiaciarnia.

W świat dzieciństwa zabiorą nas niezwykłe domki, począwszy od Sklepu z Zabawkami, przez cudne Dziecięce Marzenie, aż po bardzo „poważny” domek, czyli Wesołą Szkołę.

Miniaturowy domek paryska piekarnia

Miniaturowy domek paryska piekarnia

Miniaturowy świat na wyciągnięcie ręki

Miniaturowe światy często kojarzą się z np. pracochłonnymi makietami kolejowymi. Niektóre z nich powstają wiele miesięcy, a nawet lat i można je podziwiać na specjalnych wystawach w przestronnych salach. Miniaturowe domki od Habarri nie potrzebują aż tyle miejsca, a najprostsze modele można złożyć już w dwie godziny. Warto zaznaczyć, że decydując się na zakup miniaturowego domku DIY, wszystkie elementy potrzebne do jego złożenia otrzymujesz zapakowane w zgrabnym pudełku. Znajdziesz tam niezbędne, starannie wykonane i polakierowane elementy drewniane, tkaniny do wykonania tapicerowanych mebli i materiały do uszycia poduszek i kołder. Z metalowych rozet i koralików trzeba będzie wykonać żyrandole, lampki nocne i patery z owocami. Z miedzianych, łatwych do wygięcia drucików zrobisz krany oraz armaturę łazienkową. Nie musisz się też martwić o narzędzia, które otrzymasz w zestawie. Nożyczki, nożyk, pęseta oraz śrubokręt i linijka zdecydowanie ułatwią wykonanie wybranego przez Ciebie drewnianego domku DIY. Niezbędne kleje też znajdziesz w komplecie z domkiem. Przez jego montaż poprowadzi Cię kolorowa, obrazkowa instrukcja z opisami w języku polskim. To zdecydowanie ułatwia w osiągnięciu efektu jak na zdjęciach. Na koniec warto zwrócić uwagę, że każdy domek ma swoje oświetlenie w postaci żarówek LED. Ich podłączenie jest niezwykle łatwe, a pięknie świecący domek wygląda niesamowicie wieczorem.

Miniaturowy domek słoneczne popołudnie

Miniaturowy domek słoneczne popołudnie

Miniaturowy domek zabłądzić w Paryżu

Miniaturowy domek zabłądzić w Paryżu