Obrzęk, dyskomfort, zasinienie, zmęczenie – poznaj naturalne preparaty na poprawę kondycji skóry wokół oczu

Obrzęk oczuObrzęk oczu można zredukować żelem pod oczy.

Skóra wokół oczu jest znacznie cieńsza i delikatniejsza niż na pozostałych partiach twarzy. Z tego powodu szybciej się starzeje i to właśnie w tej okolicy pojawiają się pierwsze zmarszczki, które zdradzają nasz wiek. Urody nie dodaje nam także mało estetyczny obrzęk oczu, jak również sińce czy cienie. Najczęściej są one wynikiem nieprzespanej nocy czy też przemęczenia, które skutkuje zastojem limfy w tej okolicy. Wszystkie te problemy dodają nam lat i sprawiają, że nie wyglądamy atrakcyjnie. Na szczęście są efektywne metody pozbycia się ich. Pomocne będą skuteczne w działaniu żele pod oczy firmy Floslek.

Na obrzęk oczu i nie tylko

Jeszcze nie tak dawno panowała powszechna opinia, że na obrzęki wokół oczu najlepsze są kompresy z przeróżnych ziołowych naparów. Jest w tym trochę prawdy. Herbata pod oczy w postaci okładów rzeczywiście daje efekty, ale znacznie skuteczniejsze są jednak kosmetyki zawierające stężone jej ekstrakty. Żel ze świetlikiem lekarskim i zieloną herbatą firmy Floslek to wyjątkowo skuteczny specyfik, który szybko rozprawi się z obrzękami i da prawdziwe ukojenie zmęczonej, podrażnionej skórze wokół oczu. Preparat zawiera cenne składniki, znane ze swojej wysokiej skuteczności działania. Znajdziemy w nim między innymi:

  • ekstrakt ze świetlika lekarskiego – od wieków znany i wykorzystywany w medycynie naturalnej, jak również powszechnie stosowany w preparatach okulistycznych,
  • ekstrakt z zielonej herbaty – skutecznie usuwający obrzęki wokół oczu, esencja często używana w medycynie naturalnej w postaci okładów czy też kompresów
  • pantenol – efektywnie koi i łagodzi podrażnienia, przyspiesza procesy regeneracji naskórka, ale także przyczynia się do lepszego nawilżenia, wygładzenia i uelastycznienia skóry wokół oczu

Środek ten, a także inne żele pod oczy tej marki, poleca się do codziennej pielęgnacji tej niezwykle delikatnej części twarzy. Wyjątkowe ich walory na pewno docenią osoby, które mają problem z obrzękami tej okolicy. Bez względu na ich przyczynę, żele ze świetlikiem lekarskim szybko przynoszą ulgę podrażnionej, opuchniętej skórze powiek. Żel pod oczy daje lepsze rezultaty, jeśli aplikujemy preparat po wcześniejszym schłodzeniu.

Obrzęk oczu

Obrzęk oczu można zredukować żelem pod oczy.

Sińce pod oczami – jak się ich skutecznie pozbyć

Kosmetyki firmy Floslek, przeznaczone do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu, to preparaty zawierające w swoim składzie świetlik lekarski, znany ze swoich wyjątkowych właściwości. Niemal każdy żel pod oczy tej marki bazuje na tym składniku. Nie można się temu specjalnie dziwić, ziele to przynosi bowiem błyskawiczną ulgę zmęczonej, opuchniętej skórze wokół oczu. Co więcej, wykazuje także wysoką efektywność działania w przypadku sińców i nieestetycznych cieni pod nimi. Świetlik na oczy w tej niezwykle lekkiej i delikatnej formule żelu doskonale sprawdza się do pielęgnacji delikatnej skóry powiek. Łagodzi obrzęki, ale też skutecznie usuwa cienie pod oczami. Aby kosmetyk był jeszcze skuteczniejszy w działaniu został wzbogacony o inne, ziołowe komponenty. W żelu pod oczy ze świetlikiem wykorzystane zostały także:

  • ekstrakty z rumianku
  • ekstrakty z prawoślazu
  • ekstrakty z szałwii lekarskiej
  • pantenol

Warto podkreślić, że preparat zawiera niemal wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego, które stanowią aż 94% jego składu. Jest też przebadany dermatologicznie i okulistycznie, dlatego może być bezpiecznie stosowany nawet u osób z wrażliwą skórą. Jeśli zatem wciąż zadajemy sobie pytanie, herbata na oczy czy też może jednak świetlik na oczy, odpowiedź jest jedna: tylko i wyłącznie kosmetyki Floslek zawierające te cenne ekstrakty. Stosując je mamy gwarancję, że pielęgnowana nimi skóra wokół oczu będzie nie tylko gładka, ale przede wszystkim znikną obrzęki, jak również cienie pod oczami.

Preparaty tej marki działają bowiem jak leczniczy kompres, łagodzą wszelkiego rodzaju podrażnienia, koją i usuwają zmęczenie, a przede wszystkim sprawiają, że powraca młodzieńcze spojrzenie.