Pampersy dla dorosłych – popraw jakość życia swoich bliskich

Pampersy dla dorosłychPampersy dla dorosłych
Sprawowanie opieki nad osobami zmagającymi się z utratą kontroli nad pęcherzem bez wątpienia jest dużym wyzwaniem. Nietrzymanie moczu (NTM) to dla wielu chorych źródło wstydu i dużego dyskomfortu, który towarzyszy im każdego dnia. Poza aspektem dotyczącym ich samopoczucia oddawanie w sposób niekontrolowany dużych ilości moczu wiąże się też z ryzykiem powstawania bolesnych odparzeń. Dlatego zapewnienie skutecznej ochrony przed przeciekaniem staje się dla opiekunów osób z NTM zadaniem niezwykle istotnym. W jego wypełnieniu niezwykle przydatne okazują się pampersy dla dorosłych. Czym są i kiedy warto po nie sięgnąć?

Kiedy opieka staje się wyzwaniem…

Pampersy dla dorosłych

Pampersy dla dorosłych

Problem nietrzymania moczu bardzo często dotyczy osób starszych, które zmagają się z wieloma innymi chorobami i schorzeniami. Niekiedy ich ogólny stan zdrowia jest na tyle poważny, iż zmusza ich do spędzania większości czasu w łóżku. Bycie zależnym od innych często jest dla nich dużym obciążeniem, a nietrzymanie moczu dodatkowo potęguje odczuwany przez nich dyskomfort.

Utrata kontroli nad pęcherzem przez podopiecznego jest też dużym wyzwaniem dla jego opiekuna. Zapewnienie odpowiedniej opieki w takiej sytuacji staje się bowiem jeszcze trudniejsze. Częsta zmiana bielizny i pościeli to niejedyne zadania, z którymi muszą się mierzyć sprawujący opiekę nad chorymi z NTM. Na skutek długotrwałego kontaktu moczu ze skórą chorego może bowiem dochodzić do powstawania na jej powierzchni bolesnych podrażnień. Jeśli pacjent przez większą część doby znajduje się w pozycji leżącej, co utrudnia swobodny przepływ powietrza pomiędzy skórą a ubraniem, wówczas ryzyko zmian skórnych staje się jeszcze większe. Dlatego, aby zapewnić podopiecznemu należytą opiekę i zmniejszyć odczuwany przez niego dyskomfort, warto sięgać po pampersy dla dorosłych.

Kiedy liczy się skuteczność…

Pampersy dla dorosłych to rodzaj niezwykle chłonnych produktów higienicznych przeznaczonych dla osób z NTM. Są dedykowane chorym, u których w wyniku nasilenia problemów z nietrzymaniem moczu dochodzi do niekontrolowanego oddawania jego dużych ilości. Ze względu na swoją budowę pampersy dla dorosłych bardzo dobrze radzą sobie nawet w sytuacji niemal całkowitego opróżnienia pęcherza, zapewniając skuteczną ochronę przed przeciekaniem.

Anatomiczny kształt oraz elastyczny pas, w który zostały wyposażone, zapewniają najwyższy poziom wygody i pełną swobodę ruchów w każdej pozycji. Do ich produkcji wykorzystuje się materiały zapewniające swobodny przepływ powietrza, które są miękkie i przyjazne dla skóry. To rozwiązanie pozwala zmniejszyć powstawanie na skórze chorego bolesnych odparzeń. Pampersy dla dorosłych, podobnie jak te przeznaczone dla dzieci, są wyposażone w funkcjonalne rzepy, dzięki czemu ich zakładanie oraz zdejmowanie jest bardzo proste i nie wymaga zmiany pozycji przez chorego. Aby zapewniały jak najwyższy poziom ochrony przed przeciekaniem, ich rozmiar musi zostać właściwie dopasowany do wagi pacjenta.