Pierwsza wizyta u flebologa

Wizyta u flebologa

Wybranie się do danego lekarza po raz pierwszy to dla nas zwykle duży stres. Nie wiemy, czego możemy się spodziewać i oczywiście obawiamy się, że z naszym zdrowiem coś jest nie w porządku. Jest to w szczególności trudne dla tych osób, które do tej pory nie miały raczej poważniejszych problemów zdrowotnych – jest to dla nas pierwsza oznaka tego, że zaczynamy się starzeć i od tego momentu takie sytuacje będą przytrafiały nam się coraz częściej. Nie należy się jednak tego bać, bo poprzez umawianie takich wizyt, przejmujemy kontrolę nad swoim stanem zdrowia i zachowujemy się odpowiedzialnie.

Do flebologa wybieramy się wtedy, gdy czujemy, że coś jest nie do końca w porządku z naszymi żyłami. Wiele kobiet zapisuje się na taką wizytę dlatego, że na ich nogach pojawiają się widoczne żyłki – często po prostu nie odpowiada nam wtedy wygląd naszych nóg. Problem ten może być jednak poważniejszy, więc estetyka powinna być w tym przypadku dla nas najmniej istotna. Jeżeli jest to dla nas jednak wystarczająca motywacja do regularnych badań – jest to na pewno lepsze niż zaniedbywanie swojego zdrowia.

Czy do takiej wizyty musimy się jakoś przygotować? Wizyta u flebologa

Nie, raczej nie są tutaj konieczne żadne przygotowania. Na pewno warto wcześniej znaleźć takiego specjalistę, który ma już pewne doświadczenie w leczeniu podobnych problemów – pozytywne opinie poprzednich klientów uspokajają nas przed taką wizytą, a wtedy możemy lepiej odpowiadać na pytania i czujemy się bezpiecznie.

Dobrze będzie na pewno ubrać się w taki sposób, aby można wygodnie pokazać lekarzowi swoje nogi – w końcu to one będą przedmiotem badań. Nie mamy się tutaj czego obawiać, ponieważ testy przeprowadzane na pierwszej wizycie nie są bolesne. Możemy nastawić się na to, że specjalista wykona badanie USG Dopplera i będzie zadawał nam wiele pytań na temat naszego stylu życia.

Odpowiadajmy szczerze

Choroby żył są niestety często następstwem popełnianych przez nas błędów – palenia papierosów, spożywania dużej ilości alkoholu, złego odżywiania się. Nie możemy zatajać takich informacji przed naszym lekarzem – nawet jeżeli bardzo się tego wstydzimy. Do wystawienia diagnozy potrzebny jest mu pełen obraz sytuacji – inaczej może on po prostu nie znaleźć żadnej przyczyny i nie wdrożyć dobrego leczenia.

Koniecznie dowiedzmy się też wcześniej, czy w naszej rodzinie zdarzały się już przypadki zakrzepicy lub innych problemów z żyłami. Jeżeli szybko udamy się na wizytę to być może uda nam się zapobiec rozwojowi choroby. W Warszawie do leczenia poelcamy Centrum Medyczne Medispace.