Opieka nad osobami starszymi jak wytrzymać nerwowo?

ForumKategoria: Zdrowie i ChorobyOpieka nad osobami starszymi jak wytrzymać nerwowo?
Grażyna Trzemeszno zapytał 5 lat temu

Opiekuję się 92 letnią teściową. Niestety nasze relacje nigdy nie były idealne a na starość jest jeszcze gorzej. Wydaje mi się, że ona udaje swoje kłopoty z pamięcią i pamięta tylko co chce. Mówi mi cały czas, że jestem nieudacznikiem i mam teraz za swoje. Nie wytrzymuję nerwowo!! Biorę leki na uspokojenie, ale nie chce tak dłużej…

17 odpowiedzi
Szyszynka odpowiedział 5 lat temu

Takie życie. Ludzie w tym wieku tacy są i tego nie zmienisz. Trzeba było myśleć zawczasu i budować relacje z teściową, a wiem co mówię. Mi pomaga dziurawiec http://www.labofarm.pl/meds/hyperherba,40.html Jest najczystszy i tani, bo z Polski a nie z Chin czy Wenezueli.

Teresa odpowiedział 5 lat temu

głupie gadanie o \”budowaniu więzi za wczasu\” – z niektórymi z uwagi na ich charakter to nie jest możliwe, szczególnie z despotami, współczuję i doradzam zaangażowanie osóby trzeciej (opiekunki) – jeżeli to możliwe, choć na parę godzin dziennie dla wytchnienia, aby się nie dać wykończyć; w przypadku awantur – nagrywać asekuracyjną dokumentację  

Iwona odpowiedział 5 lat temu

Sa rozne stadia chorob starczych, wiec proponuje skontaktować się z psychologiem on na pewno poradzi

focolari odpowiedział 4 lata temu

Filozofia miłości przewija się w różnych rozważaniach wielkich myślicieli. O tym czym jest miłość dla człowieka, jak wpływa na budowanie przez niego relacji z innymi ludźmi pisali poeci, znawcy psychologii, pedagogiki, socjologii, filozofii i teologii. Platon określał miłość dążeniem do znalezienia psychicznego dopełnienia w drugiej osobie. Arystoteles wiązał miłość z przyjaźnią, która, obok kontemplacji, jest zasadniczym celem życia człowieka. Św. Augustyn stawiał chrześcijańską filozofię miłości jako źródło czystej miłości. Spinoza opisując w naturalistyczny sposób ludzkie emocje i zachowanie, utożsamia logiczność miłości ze zdrowiem. Zdaniem Hegla ludzkie więzi polegają właśnie na bezpośredniości wzajemnego stosunku poszczególnych osób, określanego jedynie przez miłość, troskę i bezinteresowne oddanie… O tym czym jest miłość do bliźnich i dlaczego warto pomagać innym dowiecie się z artykułu na blogu lifestylowym Inside Your Life    

focolari odpowiedział 4 lata temu

gdyby kogoś zainteresowało to adres strony jest tu http://www.insideyourlife.pl/2018/02/przykazanie-miosci-zycie-jako-suzba.html   .

Iiikaa odpowiedział 4 lata temu

Czasem jest to naprawdę cieżkie, dlatego warto może pomysleć o domu opieki? Pod Warszawą w Nowym Dworze Mazowieckim jest „Dom Rodzinny”. Starsza osoba będzie miała tam naprawdę dobre warunki, a zawsze można odwiedzać a w domu będzie spokój.

PiotrekT odpowiedział 3 lata temu

Często starsi ludzie są rozgoryczeni (a przez to bywają ciężcy do zniesienia) ze względu na to, że wiele czynności nie mogą już wykonać samodzielnie i muszą prosić ciągle o pomoc. Warto może przyjrzeć się akcesoriom mogącym ułatwić życie seniorom np. z tej strony www

Pokrzywka odpowiedział 3 lata temu

Zgadzam się z Piotrkiem. Duma zazwyczaj jest najgorszym doradcą, a żadnej hańby nie ma w korzystaniu z różnego typu pomocy. Zwłaszcza, że https://pomocedlaseniora.pl oferują naprawdę profesjonalne usługi.

Aga odpowiedział 2 lata temu

Czytam I mam wrazenie, ze odpowiedzi to albo reklama, albo fanatycy. Ja podjelam dzis decyzje, ze nie bedziemy mieszkac razem I wracam do siebie. Mama 72 lata ciagle.sie wcina, podsluchuje na korytarzu I narzuca autorytarnie swoje zdanie. Do tego pyta mnie 46+ czy zabralam zniadanie do pracy, albo ze o 23:00 to za pozno chodze spac albo czy mam wode w upaly I czapke. Sama jestem mama 20 larki ktorej tyle nie truje. Sorki jutro sie pakuje I adieu. Kontakty weekendowe beda zdrowsze I bez teo ciaglego stanu mojej gotowosci ze zaraz przylezie z kolejna uwaga, prosba.

Aga odpowiedział 2 lata temu

Czytam I mam wrazenie, ze odpowiedzi to albo reklama, albo fanatycy. Ja podjelam dzis decyzje, ze nie bedziemy mieszkac razem I wracam do siebie. Mama 72 lata ciagle.sie wcina, podsluchuje na korytarzu I narzuca autorytarnie swoje zdanie. Do tego pyta mnie 46+ czy zabralam zniadanie do pracy, albo ze o 23:00 to za pozno chodze spac albo czy mam wode w upaly I czapke. Sama jestem mama 20 larki ktorej tyle nie truje. Sorki jutro sie pakuje I adieu. Kontakty weekendowe beda zdrowsze I bez teo ciaglego stanu mojej gotowosci ze zaraz przylezie z kolejna uwaga, prosba.

Lusja odpowiedział 2 lata temu

No niestety opieka nad seniorem nie nalezy do najlatwiejszych.Ja szukając dobrego domu seniora miałam wiele wątpliwości, ale to było najlepsze wyjście. Jeżeli szukacie profesjonalnego i sprawdzonego obiektu to warto zerknąć do domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu Opieka w takich miejscach powinna być świadczona na najwyższym poziomie. Najlepiej jest wybrać się do takiego domu i przekonać się na własnej skórze jak to wszystko wygląda.

Krystyna odpowiedział 2 lata temu

Opiekując się Seniorem warto też wiedzieć, jak powinno wyglądać mieszkanie dla seniora – kilka niewielkich zmian pozwoli dostosować wnętrze do potrzeb osoby starszej. Ważna jest m.in. bezpieczna łazienka, wygodna kuchnia i odpowiednio umeblowana sypialnia, by nasz bliski czuł się bezpiecznie i komfortowo: https://gethome.pl/blog/jak-zaprojektowac-mieszkanie-dla-seniora/

Olka odpowiedział 1 rok temu

To straszne, że starsi ludzie się tak zachowują… ale niestety często nie mają już na to wpływu, to nie oni, tylko choroba i tak to trzeba sobie tłumaczyć.

Alana odpowiedział 1 rok temu

 opieka nad seniorem nie nalezy do najlatwiejszych. Super że taki temat powstał 🙂 Ja właśnie się zastanawiam nad  domem seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim  – miejsce to prowadzi życzliwe i pomocne małzenstwo wiec mysle ze bedzie sie tutaj dobrze czuć 

Marysia odpowiedział 10 miesięcy temu

Po prostu z czasem opieka nad osobą nie będzie nerwowa. Opiekuję się moją mamą już 2 lata. Demencja przyspieszyła, podchodzi nawet pod Alzheimer. Nie bierze leków, chociaż kupiłam jej specjalne pudełka na tabletki z nazwą dnia, ale niestety jak jest napisane wieczór, to myśli, że to musi wziąć, a jest godzina 8 rano. Trzeba się pogodzić ze starością i po prostu dbać o tę najbliższą osobę, tak jak one dbały o nas. Mam nadzieję, ze medycyna się jeszcze bardziej rozwinie i kiedyś zostanie wynaleziony specjalny lek na demencję i Alzheimera.

piotr odpowiedział 10 miesięcy temu

🙂

Heszka odpowiedział 9 miesięcy temu

Jeśli wykupujesz leki dla osoby 60+, w dozie w godzinach 8:00-12:00 jest zniżka 20%.

Twoja odpowiedź

14 + 2 =