Wózek inwalidzki dla seniora

ForumKategoria: InneWózek inwalidzki dla seniora
Agnieszka zapytał 4 lata temu

Kochani, obawiamy się z rodziną, że bez wózka już się nie obejdzie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Gdzie najlepiej szukać? Mamie nogi odmawiają posłuszeństwa….

8 odpowiedzi
Senior Kraków odpowiedział 4 lata temu

Nie sugeruj się ceną. Ma być lekki przede wszystkim i mieć serwis. Najlepiej bierz elektryczny np. Acumobil, będzie mamie łatwiej.

marek odpowiedział 4 lata temu

Czasem taniej jest wypożyczyć taki wózek lub kupić używany. Jak rozłożył się na dobre mój pradziadek kupiliśmy mu materac przeciwodleżynowy nowy, łóżko inwalidzkie kupiliśmy używane, ale wózek wypożyczamy w Diakonii kościoła Ewangelickiego. Dziadek nie zawsze ma siły by wybrać się na wycieczkę wózkiem a wypożyczalnia jest blisko, u nas na osiedlu wiec nie ma żadnych problemów z wypożyczeniem z dnia na dzień.

Zaopatrzenie kwiaciarni Łódź – Artemix – http://www.artemix.biz

 

arleta odpowiedział 3 lata temu

Można wypożyczyć, można też kupić używany. Jednak są to rozwiązania dobre na krótki okres. Wszytko zależy od tego w jakim wieku jest osoba potrzebująca korzystanie z wózka i w jakim jest stanie motorycznym. Właśnie wróciłam z wczasów w Międzywodziu. Przez ścianę było sanatorium rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Wśród osób tam wypoczywających dominowały wózki i skutery elektryczne. Samobieżne, ciche, szybkie https://www.mobilex.pl/produkty/wozki-inwalidzkie/wozki-inwalidzkie-elektryczne/ . Miały grube opony ułatwiające zjazd po specjalnej platformie na samą plażę. Nie wiem czy były na wyposażeniu sanatorium rehabilitacyjnego, czy były własnością kuracjuszy. Z pewnością ułatwiały one w sposób właściwy z uroków morza i pogody w pobliżu plaży. Niestety centrum Międzywodzia, chodniki i ścieżki rowerowe to jeden wielki plac budowy.

Jacek odpowiedział 3 lata temu

Hej, jeśli nadal szukasz dobre wózka to może najpierw wypożyczyć wózek inwalidzki ? np. możesz to zrobić tutaj sam zakup za ponad 3000 zł nie jest dobrym pomysłem.

Arleta odpowiedział 3 lata temu

Zapomniałeś o refundacji z NFZ. Szczegóły są podane na stronie Mobilexu. Praktycznie wózek nawet ten najdroższy kosztuje niewiele. Wartość refundacji to właśnie 3000 zł.

Wiktor47 odpowiedział 3 lata temu

Jeżeli chodzi o działania Diakonii na rzecz osób niepełnosprawnych to oprócz wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego działających przy kościołach ewangelickich Kościół ten aktywnie uczestniczy w życiu osób niepełnosprawnych. Przykładem może być koncert jaki odbył się w tym miesiącu z okazji 35-lecia Koła Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Zgierzu. Na koncercie zorganizowanym w centrum miasta wystąpił Ewangelicki Chór Concordia ze Zgierza działający przy tamtejszej parafii http://www.zgierz-luteranie.pl/ .

Mirka45 odpowiedział 3 lata temu

My kupiliśmy wózek w sklepie internetowym, bo nigdzie nie dało się go wypożyczyć, i dlatego teraz polecamy [url=https://www.pomocedlaseniora.pl]sklep pomocedlaseniora.pl[/url] Mają tam wszystkie potrzebne akcesoria i produkty, które mogą się przydać, w powiedziałabym, dość dobrych cenach. Sprawdźcie, może wam również się przyda!

Jacek odpowiedział 3 lata temu

Witam polecam Sklep https://www.bocciasport.com. Szeroki wybór wózków między innymi marek Ottobock GTM i innych. Profesjonalna obsługa

Twoja odpowiedź

12 + 15 =