Schorzenia i urazy ręki u osób starszych

Urazy ręki u starszej osobyUrazy ręki są bardzo częste u seniorów.

Dłonie to niezwykle ważna część naszego ciała. Wykonujemy nimi większość najważniejszych czynności, dlatego gdy zachorują, tym bardziej odczuwamy ich niedyspozycję. Jak leczyć schorzenia i urazy ręki?

Częste schorzenia dłoni

Zarówno młode, jak i starsze osoby mogą mieć problemy z rękami. Na choroby i urazy dłoni mają wpływ codzienne powtarzalne czynności, które wykonujemy z ich pomocą, dlatego też duża część z nich związana jest z naszą pracą zawodową. Niestety sprzyjają im również inne choroby takie jak cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów, niewydolność nerek, dna moczanowa, a nawet niedoczynność tarczycy.

Najpopularniejsze schorzenia ręki to zespół cieśni nadgarstka, zespół rowka nerwu łokciowego, przykurcz Dupuytrena, palec trzaskający, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, zespół De Quervaina czy ganglion ręki. Często są one właśnie wynikiem zbyt dużego obciążenia ręki w trakcie wykonywania codziennych zajęć, jak na przykład pisanie na klawiaturze czy robótki ręczne.

Złamania i urazy ręki

Problemy z rękami nie kończą się jednak tylko na chorobach. Równie częste są złamania i urazy ręki, które zazwyczaj pojawiają się całkiem niespodziewanie. Można wśród nich wyróżnić przede wszystkim złamania, uszkodzenia chrząstki stawowej, urazy ścięgien i mięśni oraz urazy stawów. Jedne i drugie znacznie utrudniają, a nawet uniemożliwiają nam wykonywanie codziennych czynności. Odpowiednia diagnoza oraz zastosowanie skutecznego leczenie to jedyny sposób, aby poradzić sobie z nimi jak najszybciej. Jakie istnieją metody leczenia jednych i drugich przypadków?

Jakie leczenie stosuje się w przypadku chorób i urazów ręki?

Zarówno schorzenia ręki, urazy i złamania wymagają przede wszystkim prawidłowej diagnozy, w wyniku której zostanie zastosowane odpowiednie leczenie. Najczęściej stosowane metody to różnego rodzaju mniej i bardziej inwazyjne zabiegi, a często również nieuniknione operacje. W zależności więc od diagnozy można zastosować mało inwazyjne metody endoskopowe, leczenie nieoperacyjne enzymatyczne, komórki macierzyste, regeneracje, allopastykę lub bardziej skomplikowane operacje ręki i rekonstrukcje, a także najnowocześniejsze mało inwazyjne metody operacyjne oparte na EBM. O sposobie leczenia zdecyduje zawsze specjalista po dokładnym zbadaniu pacjenta! Polecamy szczególnie usługi doświadczonego specjalistę, którego firmowa witryna to https://www.chirurgrekigdansk.pl. Specjalizuje się on właśnie w urazach i chorobach ręki- od wielu lat pomaga osobom w każdym wieku w powrocie do zdrowia i pełnej sprawności!