Transport medyczny dla seniora – pewność i bezpieczeństwo

Transport medycznyTransport medyczny dla seniora potrzeba w sytuacjach kiedy nie możemy zapewnić bezpieczeństwa podróży własnym samochodem czy taksówką.

Zjawisko starzenia się społeczeństwa jest realnym problemem współczesnego świata. Długość życia zwiększa się znacząco, jednak nie zawsze jest już ono tak komfortowe, jak wtedy, gdy byliśmy młodzi. Bo tak – każdy z nas, jeśli tylko zdrowie na to pozwoli, w końcu zostanie seniorką lub seniorem. Ale nawet jeśli wizję własnej starości odkładamy jeszcze na bliżej nieokreśloną przyszłość, w naszych rodzinach i najbliższym otoczeniu z pewnością znaleźć możemy osoby w podeszłym wieku. Jak zapewnić im bezpieczny i komfortowy transport medyczny na konieczne dla nich wizyty u lekarzy, czy też zabiegi rehabilitacyjne?

Opieka zdrowotna nad seniorem – jak możemy pomóc?

Z wiekiem obniża się nasza mobilność. Wpływają na to najróżniejsze choroby, ale i naturalne procesy starzenia się organizmu. W wielu krajach europejskich powstają programy mające na celu promowanie aktywności osób w podeszłym wieku, a co za tym idzie poprawę ich fizycznego, jak i psychicznego funkcjonowania w społeczeństwie. Zapewnienie im swobodnego i bezpiecznego poruszania się w otaczającej rzeczywistości staje się nadrzędnym celem tych programów. Nie są one jednak w stanie wyeliminować sytuacji, w których konieczna okazuje się pomoc osób trzecich. Co robić, gdy osoba starsza jest jednocześnie osobą samotną, albo gdy nie ma wystarczającego wsparcia wśród znajomych i rodziny?

Często zdarza się, ze starsi ludzie rezygnują z umówionych już wcześniej wizyt w poradniach i przychodniach z obawy przed tym, że nie uda im się do nich dotrzeć. Problemem bywa odległość do lekarza specjalisty, a czasem nawet brak podjazdów dla wózków inwalidzkich w najbliższej przychodni. Osoby starsze często nie wiedzą również, że ze specjalistycznych usług medycznych i ambulatoryjnych skorzystać mogą poza miejscem swojego zamieszkania i jego najbliższą okolicą. W takich sytuacjach warto powiedzieć im o możliwości skorzystania z usługi transportu medycznego. Takiego jak ten, który proponują specjaliści z Kliniki Seniora https://klinikaseniora.pl/bezpieczny-transport/.

Transport medyczny – bezpieczna podróż dla seniora

Transport medyczny cena

Transport medyczny – cena transportu wynika głównie z odległości, ale nie tylko.

Medyczny transport sanitarny to w pełni bezpieczny sposób na to, aby senior dotarł wszędzie tam, gdzie musi się dostać w ramach diagnostyki, leczenia lub rehabilitacji. Może on być wykonywany na terenie całego kraju, a także poza jego granicami. W dodatku na zlecenie osób prywatnych, jak i instytucji państwowych, czy też innych podmiotów spoza tego sektora. To kompleksowa usługa, w ramach której osoba starsza, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, otrzymuje na czas podróży opiekę przeszkolonych do tego celu osób. Wykwalifikowani ratownicy medyczni, pielęgniarze, a nawet lekarze czuwać będą nad pacjentem w każdym stanie klinicznym, a nowoczesny sprzęt przez całą drogę monitorować będzie stan jego zdrowia.

Z transportu medycznego skorzystać jednak mogą wszyscy, bez względu na wiek. To oferta kierowana do wszystkich pacjentów i osób z niepełnosprawnością. Dysfunkcje narządu ruchu, czy też inne choroby uniemożliwiające sprawne i szybkie poruszanie się mogą dotykać także osoby młode. Każdy z nas może w końcu potrzebować transportu do szpitala, poradni, na badania analityczne, do centrum dializ, pomiędzy różnymi ośrodkami medycznymi, a wreszcie z powrotem do domu. Podróż doskonale wyposażoną karetką w asyście przeszkolonego personelu medycznego to wygoda, oszczędność czasu, ale co najważniejsze także sposób na unikniecie niepotrzebnego stresu. Szczególnie że mogą w niej towarzyszyć także osoby najbliższe.

Zobacz: Testy i Recenzje