Właściwości witaminy K2 MK7

Właściwości witaminy K2 MK7Właściwości witaminy K2 MK7 dobrze wpływają na układ kostny.

Witamina K2 MK7 to substancja o niezwykle korzystnych właściwościach, które są istotne dla zdrowia każdego człowieka. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej. Zobacz jakie są właściwości witaminy K2 MK7

Witamina K2 MK7 a układ kostny

Witamina K2 MK7 ma przede wszystkim bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu kostnego człowieka. Witamina sprawia, że wytrzymałość kości staje się większa. Oprócz tego zwiększone zostają również takie parametry jak gęstość kości, a także stopień ich mineralizacji, co jest niezwykle istotne. Dodatkowo dzięki witaminie K2 MK7 możliwy jest również skuteczny transport wapnia do kości. Sprawia to, że nadmiar wapnia nie odkłada się w naczyniach krwionośnych. Dzięki regularnemu przyjmowaniu tej witaminy kości szybciej się odbudowują po złamaniach oraz urazach, co ma wpływ na szybkość procesu rekonwalescencji. Oprócz tego podczas spożywania witaminy K2 MK7 zmniejszone jest również ryzyko pojawienia się takiego schorzenia jak osteoporoza, co warto uwzględnić.

Witamina K2 MK7 a układ krwionośny

Właściwości witaminy K2 MK7

Właściwości witaminy K2 MK7 dobrze wpływają na układ kostny.

Właściwości witaminy K2 MK7 w pozytywny sposób wpływają również na funkcjonowanie układu krwionośnego, co jest niezwykle istotne. Właściwy poziom witaminy zapewnia przede wszystkim sprawność procesu krzepnięcia krwi, a także zmniejsza ryzyko pojawienia się różnych problemów zdrowotnych. Wśród nich można między innymi wymienić zawał serca, miażdżycę, a także udar. Są to poważne problemy zdrowotne, dlatego powinno się ich unikać, jeśli tylko jest to możliwe. Oprócz tego witamina K2 MK7 może również w pozytywny sposób chronić serce oraz naczynia krwionośne przed odkładaniem się w nich nadmiernej ilości wapnia, co związane jest z nieprawidłową gospodarką wapniową.

Działanie przeciwnowotworowe witaminy K2 MK7

Wiele źródeł wskazuje również, że witamina K2 MK7 ma działanie przeciwnowotworowe oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się nowotworu. Dotyczy to w szczególności raka piersi, jajników, wątroby, żołądka, a także nerek. Oprócz tego witamina stanowi również doskonałą ochronę przed chorobą krwotoczną i dlatego jest profilaktyczne podawana noworodkom po urodzeniu.

Właściwości witaminy K2 MK7: Wzmocnienie działania witaminy D

Witamina K2 MK7 w bezpośredni sposób wpływa również na wzmocnienie działania witaminy D, a także zwiększenie jej przyswajalności. Witamina D ma wpływ na całokształt funkcjonowania organizmu człowieka, dlatego jej regularne spożywanie oraz odpowiednie wchłanianie jest niezwykle istotne. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie suplementacja obu witamin, zarówno witaminy K2 MK7, jak i witaminy D. Warto pamiętać o tym niezwykle istotnym aspekcie.