Zioła na zaparcia

Zioła na zaparcia

Moc ziołolecznictwa znana jest od wieków. Zioła stosowane są w leczeniu przeróżnych chorób i schorzeń. Bardzo często stanowią uzupełnienie innych metod terapii, działając wspomagająco na organizm, niwelując objawy choroby, jej skutki oraz towarzyszące procesowi chorobowemu dolegliwości. Właściwie dobrane mogą zdziałać naprawdę wiele. Warto więc skorzystać z ich dobroczynnych właściwości.

Zioła doskonale sprawdzają się także w leczeniu zaparć i towarzyszących im uciążliwych dolegliwości, np. wzdęć. Aby mogły jednak okazać się skuteczne, muszą nie tylko być dobrze dobrane, ale i stosowane w odpowiednich ilościach. Dlatego w tej kwestii najlepiej zdać się na ekspertów i sięgnąć po sprawdzone zioła na zaparcia w formie ziołowej herbaty Xenna. Co warto o niej wiedzieć?

Zioła kontra zaparciaZioła na zaparcia

Zioła mogą być wykorzystywane w leczeniu różnych schorzeń i dolegliwości ze strony układu pokarmowego, także zaparć. Choć działają łagodnie, są bardzo skuteczne i pomagają rozwiązać wiele problemów związanych z procesem trawienia i ogólnym funkcjonowaniem całego układu oraz jego poszczególnych narządów. Ze względu na swoje właściwości i wielostronne zastosowanie zioła bywają wykorzystywane jako naturalna terapia wspomagająca klasyczne metody leczenia, a także profilaktycznie – jako sposób na ograniczenie ryzyka rozwoju różnego rodzaju schorzeń oraz ich nawrotów.

W zakresie zwalczania trudności z wypróżnianiem w nowoczesnym ziołolecznictwie najczęściej stosuje się trzy rodzaje ziół: senes (in. strączyniec ostrolistny), babkę płesznik oraz rzewień. Na uwagę zasługuje zwłaszcza pierwszy z nich. Roślina ta zawiera bowiem substancje czynne nazywane glikozydami hydroksyantracenowymi, które poza działaniem przeczyszczającym pobudzają także naturalne ruchy jelit, ułatwiając w ten sposób przesuwanie w nich treści pokarmowych. Dzięki temu gromadzące się masy kałowe nie zalegają w końcowym odcinku jelita grubego. To właśnie ze względu na swoje liczne właściwości senes stał się głównym składnikiem skutecznego leku na zaparcia, jakim jest Xenna.

Xenna na zaparcia – poznaj moc ziół

Xenna herbata to lek, w którym głównymi składnikami są starannie wyselekcjonowane zioła. Herbatka wspiera organizm w walce z zaparciami. Lek działa po upływie 8 – 10 godzin od wypicia, co sprawia, że jego zażycie w większości przypadków nie wywołuje silnych skurczów jelit.

Xenna w większości przypadków pomaga w naturalny sposób przywrócić regularny cykl wypróżnień, poprzez poprawę perystaltyki jelit, skracając czas pasażu treści pokarmowych. To z kolei pomaga ograniczyć ich nadmierne zaleganie i ułatwia wypróżnienie. Ponadto zastosowanie leku umożliwia zmiękczenie mas kałowych, a przez to zmniejsza odczuwany dyskomfort. Xenna herbata doskonale sprawdza się w leczeniu zaparć o charakterze doraźnym i może być zażywana przez osoby dorosłe oraz dzieci po ukończeniu przez nie 12 roku życia.