Esperal to forma farmakologicznego leczenia uzależnienia od alkoholu

W leczeniu farmakologicznym używany jest Esperal - wszywka alkoholowaW leczeniu farmakologicznym używany jest Esperal - wszywka alkoholowa.

Wszywka alkoholowa wywołuje nieprzyjemne odczucia w momencie wypicia alkoholu podczas terapii. Choroba alkoholowa jest problemem społecznym, który z roku na rok przybiera na sile. Nadmierny stres spowodowany tempem naszego obecnego życia powoduje, że coraz młodsze osoby sięgają po alkohol w sposób niebezpieczny, co doprowadzić może do uzależnienia. Piją zarówno kobiety, jak i mężczyźni, zdarza się również, że kobiety w ciąży, mimo świadomości jak bardzo może zagrozić to ich dziecku, sięgają po alkohol. Uzależnić może się każda osoba, nie jest to tylko choroba marginesu społecznego i osób biednych. Alkoholizm wymaga bezwzględnego leczenia, gdyż ciągły rozwój choroby doprowadza do uszkodzenia coraz większej ilości narządów wewnętrznych, a ostatecznie do śmierci. W leczeniu farmakologicznym używany jest Esperal – wszywka alkoholowa.

Esperal

Obecnie leczenie alkoholizmu może odbywać się w specjalistycznych placówkach zamkniętych, w ośrodkach otwartych lub w placówkach, do których osoba uzależniona dojeżdża tylko na czas trwania terapii. Od lat już stosuje się również metody wspomagające terapię alkoholową, a największą popularnością cieszy się wszywka alkoholowa Esperal. Dzięki tej metodzie alkoholik może przez długie miesiące pozostać w trzeźwości, która jest warunkiem do podjęcia dalszego skutecznego leczenia. 

Wszywka alkoholowa a leczenie uzależnienia alkoholowego


Wszywka alkoholowa to metoda wspomagająca leczenie alkoholizmu. Nie można stosować jej jako jedyna metoda leczenia, gdyż alkoholizm należy leczyć zarówno farmakologicznie, jak i terapeutycznie. Alkoholizm to uzależnienie dosięgające umysł i ciało człowieka, dlatego sama wszywka alkoholowa nie będzie wystarczająca. Zaprzestanie picia alkoholu nigdy nie jest równoznaczne z wyjściem z choroby. Należy poznać istotę choroby, powody dla których ona powstała, a także wypracować w sobie mechanizmy pozwalające na uniknięcie ponownego picia po zakończeniu leczenia.

W leczeniu farmakologicznym używany jest Esperal - wszywka alkoholowa

W leczeniu farmakologicznym używany jest Esperal – wszywka alkoholowa.

Już od lat wiele osób decyduje się na wsparcie w postaci wszywki alkoholowej, mimo jej dość kontrowersyjnego działania. Wykazuje ona dużą skuteczność i pomaga zakończyć leczenie alkoholowe pełnym sukcesem!

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?


Wszywka alkoholowa Esperal zaliczana jest to metod wspomagających awersyjnych. Oznacza to, że jej działanie zniechęca osobę uzależnioną do spożywania alkoholu etylowego. W jaki sposób działa wszywka? Tabletki umieszczane w ciele osoby uzależnionej zawierają substancję czynną, która powoduje zaburzenia metabolizmu alkoholu etylowego. Gdy tylko alkoholik złamie zakaz i spożyje alkohol, substancja uaktywnia się i blokuje metabolizm aldehydu octowego (który jest pierwszym produktem przemiany materii etanolu) w dalsze produkty metaboliczne. Nagromadzenie się aldehydu w krwiobiegu wywołuje skutki uboczne w postaci:

  • zawrotów i bóli głowy;
  • bóli brzucha, nudności, wymiotów i biegunek;
  • kołatania serca;
  • zaczerwienienia twarzy i skoków ciśnienia;
  • ogólnego niepokoju i odczuwanego lęku.

Objawy pojawiają się już po kilkunastu minutach od napicia się i pozostają z uzależnionym od 4 do 10 godzin. Takie działanie powoduje, że alkoholik będzie stronił od picia, a ostatecznie po prostu przyzwyczai się do życia w trzeźwości i opanuje swój głód alkoholowy. Wszywka alkoholowa działa przeważnie 8-12 miesięcy, a więc wystarczająco długo, by alkoholik mógł świadomie rozpocząć dalsze leczenie swojego uzależnienia.

Czy z wszywką alkoholową można pić?

Wszywka alkoholowa Esperal umieszczana jest w ciele osoby uzależnionej w celu zachowania przez nią abstynencji. Pacjent zostaje powiadomiony o konsekwencjach złamania zakazu, więc jest w pełni świadom swojego działania w trakcie trwania terapii Esperalem. Wiele osób choć raz napiło się w trakcie „zaszycia”, zdarza się niestety, że mimo wszycia, głód alkoholowy jest tak silny, że pacjent pije mimo to. Bywa również, że niektóre osoby próbują przepić wszywkę, co jest oczywiście niemożliwe – napicie się dużej ilości alkoholu w trakcie krążenia Disulfiramu w krwiobiegu może doprowadzić do poważniejszych powikłań, takich jak: utrata przytomności, ślepota, zawał serca, uszkodzenie wątroby lub nerek, a w ostateczności nawet śmierć.

Poza unikaniem alkoholu, w trakcie działania wszywki alkoholowej, należy stronić od wszystkich produktów, które zawierają etanol. Są to między innymi: syropy na kaszel, płyny do płukania ust, cukierki i inne nasączane słodycze, perfumy czy ocet.

Jak wygląda wszycie Esperalu?

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej to mało inwazyjny zabieg, który trwa około pół godziny, a przeprowadzony przez profesjonalistę jest również w pełni bezpieczny. Na terenie miasta Łodzi można spotkać wiele gabinetów, które oferują zabieg wszycia wszywki alkoholowej. Jednym z takich miejsc jest nasz specjalistyczny gabinet Esperal Łódź. Pracujemy tylko na specjalistycznym i nowoczesnym sprzęcie, z wykorzystaniem oryginalnego leku, potwierdzonego certyfikatem.

Na początku zabiegu pacjentowi zostaje podane znieczulenie miejscowe, by czuł się on jak najbardziej komfortowo. Kolejną czynnością jest nacięcie skóry, by umieścić głęboko w niej tabletki z lekiem. Końcowym etapem zabiegu jest założenie szwów oraz opatrunku. Po zakończeniu zabiegu pacjent może wrócić do swojego domu, nie wymagana jest też długa i skomplikowana rekonwalescencja.

Esperal – przeciwwskazania

Choć wszywka alkoholowa to metoda, która jest bezpieczna dla większości osób, istnieje jednak kilka przeciwwskazań, przez które alkoholik może być wykluczony z przeprowadzenia zabiegu. Przeciwwskazania do wszycia wszywki Esperal to:

  • nadwrażliwość na Disulfiram lub inną substancję tabletek;
  • niewydolność serca, nerek oraz wątroby;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • zaburzenia psychiczne, głównie depresje oraz psychozy;
  • ciążka i okres laktacji.

Kto może skorzystać z leczenia za pomocą wszywek z Esperalem?

Każda osoba, u której nie wykryto żadnych przeciwwskazań i która chce rozpocząć leczenie uzależnienia, może poddać się zabiegowi wszycia wszywki alkoholowej. Ważne jest to, by decyzja o leczeniu była podjęta dobrowolnie, a nie z przymusu, gdyż brak wewnętrznego przekonania o tym, że ma się problem i należy się leczyć właściwie wyklucza z skutecznego zakończenia terapii. W związku z tym dodatkowa pomoc w postaci wszywki alkoholowej jest właściwie bezzasadna, gdyż osoba, która nie chce się leczyć, będzie łamać zakaz spożywania alkoholu regularnie.

Wszywka alkoholowa Esperal – skuteczność działania

Wszywka alkoholowa Esperal wykazuje swoje działanie za każdym razem, gdy osoba uzależniona spożyje etanol, nawet w niewielkiej ilości. Dotyczy to również spożywania produktów na bazie alkoholu, ale również kosmetyków czy leków zawierających etanol. 

Skuteczność działania wszywki w dużej mierze zależy od chęci podjęcia leczenia i zmian w życiu osoby uzależnionej. Osoby, które decydują się na podjęcie terapii alkoholowej, mają bardzo dobrą opinię o wszywce alkoholowej, która okazała się być bardzo dużym wsparciem w początkowych etapach wychodzenia z uzależnienia. 

 

 

Zobacz: Zdrowie i Choroby

Artykuł może zawierać linki do stron i treści od Partnerów, dzięki którym portal jest bezpłatny.