Dom seniora czy opiekunka. Alzheimer!

ForumKategoria: Opieka w PolsceDom seniora czy opiekunka. Alzheimer!
Weronika zapytał 5 lat temu

Oto jest pytanie, co lepsze dom seniora czy opiekunka? Opieka potrzebna praktycznie cały czas, bo my pracujemy i ktoś musiałby się zwolnić. Zaawansowany Alzheimer tyle w skrócie. Wcześniej z siostrą na zmianę się opiekowałyśmy, teraz niestety nie ma jak, bo siostra wyjechała za chlebem do Niemiec do pracy jako opiekunka dzieci i starszych osób. 
Weronika

11 odpowiedzi
Żona chorego na Alzheimera odpowiedział 4 lata temu

Dom seniora, dom opieki, dom spokojnej starości wybierasz kiedy stan zdrowia starszej osoby wymaga nadzoru 24h. Choroba Alzheimera w stopniu zaawansowanym często wyklucza pobyt w domu seniora, ale są domy opieki specjalistyczne, które osoby starsze chore na chorobę Alzheimera przyjmują i zapewniają rehabilitację, ćwiczenia. Opiekunka dla osoby chorej na Alzheimera to dobry wybór o ile pracują w systemie zmianowym i mają kwalifikacje do ćwiczeń specjalnych dla chorych na Alzheimera. Zwykła opiekunka sobie nie poradzi i zostawi Cię bez opieki nagle i bez powodu. Chyba, że korzystasz z usług profesjonalnych firm opiekuńczych, wtedy możesz być bezpieczna.
Żona chorego na Alzheimera

Ośrodek Finezja odpowiedział 4 lata temu

Szanowni Państwo, jestem przedstawicielem Domu Opieki Finezja (Dąbrówka k. Radzymina) i chciałbym szczerze zachęcić do zapoznania się z tym, co oferujemy. Naszym głównym celem jest opieka nad naszymi podopiecznymi i zapewnienie im jak najlepszych warunków, które pomogą w powrocie do zdrowia. Zapewniamy, że posiadamy wykwalifikowaną kadrę pracowników, która potrafi odpowiednio zająć się osobami cierpiącymi na chorobę Alzheimera. Ze swojej strony dbamy o monitorowanie stanu zdrowia pacjentów oraz zapewniamy dostęp do zabiegów rehabilitacyjnych i zajęć terapeutycznych. Chcemy, aby każdy z naszych podopiecznych miał możliwość poprawy swojego zdrowia w godnych i komfortowych warunkach.

Tomek odpowiedział 4 lata temu

Sam pracowałem jako opieka nad osobami starszymi w niemczech i według mnie dużo lepszą opcją jest wynajecie opiekuna/opiekunki dla takich osób. Taka osoba zajmie sie o wiele lepiej osobą straszą niż nawet najlepszy dom opieki

Jakubowska odpowiedział 4 lata temu

Opiekunka to świetna opcja, ale jednak 24h/dobę jedna osoba nie da rady opiekować się schorowaną osobą, no i to są ogromne koszta… Także myślę, że mimo wszystko dom seniora jest lepszą opcją. Moja ciocia jest w Nowym Dworze Mazowieckim w Domu Rodzinnym, to taki zakład opiekuńczo-leczniczy. Ma tam świetne warunki, naprawdę niczego jej tam nie brak. A jak mam czas to zawsze ją odwiedzam.

pensjonista odpowiedział 4 lata temu

Szanowna Pani, to bardzo trudna decyzja, jaką musicie podjąć. Myślę, że nie ma tutaj złotego środka i każdy podchodzi do tego indywidualnie. Jednakże jeśli mogę coś zasugerować, to radziłbym może na początek spróbować, jak to będzie funkcjonować z prywatną opiekunką. Myślę, że człowiek mimo wszystko zawsze najlepiej czuje się u siebie w domu wśród swoich bliskich. Pytanie tylko, czy to rozwiązanie będzie dla Państwa możliwe ze względów finansowych, bo podejrzewam, że dom opieki kosztowałby pewnie mniej niż prywatna opieka. 

Wojtek odpowiedział 3 lata temu

Witam 
czy ktoś z Was miał moze okazje byc w tym domu opieki na ogrodowej w Warszawie ? https://www.mcla.pl 
zastanawiam sie czy babci tam nie posłać a z opinii na Google wynika ze jest niezłe 
pzdr
Wojtek

Katarzyna odpowiedział 3 lata temu

Myślę, że warto zapewnić miejsce osobie starszej w jakiś domu opieki, szczególnie ze względu na towarzystwo. Takich klubów dla seniora jest coraz więcej, szczególnie dzięki rządowemu programowi Senior+, więcej informacji odnajdziecie tu: https://seniorplus.edu.pl/content/84-senior-2019#utm_source=senior&utm_campaign=senior_banner_senior_2017_3&utm_medium=banner

Milena odpowiedział 2 lata temu

Moja babcia zaczela popadac w alzheimera a niestety ja przez wiekszosc dnia pracuje i nie mialam sie jak nia zajmowac, a bardzo sie balam ze cos sie stanie pod moja nieobecnosc. Dopiero odkad zdecydowalysmy sie aby wybrala sie do ośrodka Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim zauwazylam pozytywną zmianę. https://podtopolami.eu/ Znalazla sobie tu nowych przyjaciol ,a personel jest bardzo zyczliwi i jest na kazde zawolanie.

Leokadia odpowiedział 2 lata temu

My korzystamy z http://originpolska.com/ – dom opieki alzheimer warszawa, bardzo dobry dom seniora, pomoc specjalistyczna na miejscu, wysoka jakość usług, opieka na bardzo wysokim poziomie. Jak najbardziej polecam.

Milena Boczek odpowiedział 2 lata temu

Temat jest trudny, bo dotyczy najbliższych. Wszystko zależy od zachowania chorego oraz indywidualnych umiejętności oraz czasu. Duże znaczenie mają z pewnością również pieniądze. Czasami wystarczy zatrudnić pomoc domową, która zwolni nas z wielu rutynowych czynności w domu. Polecam zajrzeć po wskazówki https://www.exitdoor.pl/styl-zycia/pomoc-domowa/
Niestety nie zawsze jesteśmy sami pomóc profesjonalnie i często tracimy cierpliwość. To niezwykle trudne opiekować się osobą chorą na Alzheimera. Trudno jest jednoznacznie doradzić.

Beata odpowiedział 2 lata temu

Zdecydowanie dom opieki. Fachowy wykwalifikowany personel, odpowiednio dobrane zajęcia i terapie powodują znaczną poprawę w funkcjonowaniu psychicznym jak i fizycznym osób z takimi schorzeniami. Sama z własnego doświadczenia mogę polecić Centrum Origin w Otwocku. Specjalizują się w opiece osób z chorobą Aizheimera i są w tym rewelacyjni.

Twoja odpowiedź

15 + 19 =