Klinika prokreacyjna czy in vitro?

ForumKategoria: Zdrowie i ChorobyKlinika prokreacyjna czy in vitro?
Hanka W. zapytał 5 lat temu

Jestem późną matką, urodziłam w wieku 35 lat. Moja córka właśnie przekroczyła 30 i widzę, że ma problem z zajściem w ciążę, tak jak wcześniej ja miałam. Córka jest wierząca i powiedziała, że in vitro nie chce, woli jakąś klinikę prokreacyjną. Obawiam się, że będzie za późno i dziecka się nie doczeka… Sama już nie wiem, więc się pytam Was publicznie, co lepsze? In vitro czy klinika prokreacyjna? Może rozjaśni mi się umysł.

2 odpowiedzi
Alicja K. odpowiedział 5 lat temu

Proponuję się nie wtrącać. Obojętnie co doradzisz to i tak, będzie źle. Rozumiem, że martwisz się jako matka, ale im mniej doradza się dzieciom, tym lepiej się na tym wychodzi. Jak córka zapyta to dopiero wyraź swoje zdanie. Nie pytana, lepiej siedź cicho.

Olivierka odpowiedział 4 lata temu

Najpierw  trzeba znaleźć dobrego lekarza. To jest podstawa. Ja obecnie szukam specjalisty enedokrynologa, bo z tego co widzę – https://cm.enel.pl/centrum-medyczne/uslugi-medyczne/konsultacje-specjalistyczne/endokrynologia-om3xNi
to ta specjalność będzie mnie dotyczyła. Uważam, że nie ma nic zlego w zapytaniu się córki wprost, chociaż ja nie lubię o tym rozmiawiać publicznie i mogę doskonale zrozumieć niechęć do rozmowy na w/w temat. Jednak jesteś matką i kto jak nie Ty miałby zadać takie pytanie, nawet jeśli mialoby pozostać bez odpowiedzi? Nie wiem co to jest klinika prokreacyjna. Co do wiary i tego typu aspektów to już jest inna kwestia. Nie wiem czy jest sens namawiac, to bardzo delikatna kwestia, jestem zdania, że każdy w tym aspekcie powinien decydować samodzielnie.

Twoja odpowiedź

17 + 12 =