Skierowania nfz na leczenie uzdrowiskowe

ForumKategoria: Uzdrowiska Sanatoria SPASkierowania nfz na leczenie uzdrowiskowe
Senior i Seniorka zapytał 5 lat temu

Słyszałam z mężem, że leczenie uzdrowiskowe wymaga skierowania z NFZ wtedy jest za darmo. Czy to prawda? Mąż jest niedowidzący a ja mam chore nerki i pęcherz.

15 odpowiedzi
Bożena odpowiedział 5 lat temu

Zgadza się, leczenie uzdrowiskowe wymaga skierowania z NFZ. Najlepiej wpisz w wyszukiwarkę Google: https skierowania, to Ci wyskoczą najświeższe informacje.

ILONA odpowiedział 5 lat temu

Trzeba wpisać https skierowania nfz gov !!!!!

Wiesia Sanatorium Tulipan odpowiedział 4 lata temu

skierowania nfz gov pl

Tak wpisz w wyszukiwarkę (dokładnie tam gdzie jest taka lupa) to dowiesz się wszystkiego o skierowaniach nfz na leczenie uzdrowiskowe.
Wiesia Sanatorium Tulipan

Anita Wegner odpowiedział 4 lata temu

Ja wpisuję: https skierowania nfz gov pl i tylko tyle wystarczy, żeby dowiedzieć się wszystkiego na temat leczenia uzdrowiskowego ze skierowaniem NFZ.

Anita Wegner

Senior odpowiedział 4 lata temu

Wszyscy najmądrzejsi, wpisz dokładnie tak, żadnych cudzysłowów!
skierowania nfz
Oczywiście znajdzie się jakiś wszechwiedzący, co wie lepiej 🙂
Senior

Dziadek Stały Bywalec Sanatorium odpowiedział 4 lata temu

skierowania nfz
tak trzeba wpisać, najlepiej skopiować i wkleić

  • Dziadek Stały Bywalec Sanatorium
Kasjer Sprzedawca Bierdonka odpowiedział 4 lata temu

Skierowania NFZ? To jeszcze nie zlikwidowali NFZ? Mieli NFZ zlikwidować i zastąpić czymś innym? Kasami krajowymi czy coś?

zatroskana785 odpowiedział 4 lata temu

Zlikwidować, zlikwidować zlikwidować. Jakie to twórcze. No i likwidują Puszczę, sądy, konstytucję, wojsko…
Ale na temat.
Do sanatorium można się dostać dwoma drogami. Przez NFZ lub przez ZUS lub KRUS. Nie jest to jednak ani szybkie, ani łatwe. Poza tym trzeba być zdrowym i mieć dużo wolnego czasu lub przeznaczyć na to urlop. Sanatorium nie jest też tanie bo płacimy tam za pobyt a refundowane mamy jedynie zabiegi i to nie wszystkie. Z pewnością dużo lepszym rozwiązaniem jest szpital sanatoryjny. Tam pobyt jest całkowicie bezpłatny razem z wyżywieniem i zwolnieniem lekarskim. Przykładowo przy chorobie wieńcowej można dostać się do szpitala sanatoryjnego jeżeli lekarz orzecznik stwierdzi że przywróci nam to zdolność powrotu do pracy. Szczegóły dotyczące drogi załatwiania sanatorium, czy szpitala sanatoryjnego dowiecie się z poradnika Zachowajmy Zdrowie .
 

Danusia odpowiedział 4 lata temu

To https nie jest potrzebne przy wpisywaniu, ale odpowiedź brzmi tak: skierowanie dostaje się od lekarza współpracującego z nfz, wtedy leczenie uzdrowiskowe jest darmowe. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się co to za lekarz albo iść do zaufanego, bo wielu lekarzy baaardzo niechętnie (jeśli w ogóle) wypisuje takie skierowania, nawet przy uzasadnionych przypadkach. Wiem, bo sama miałam ten problem.

Irena odpowiedział 4 lata temu

Wystarczy wpisać skierowania nfz  i wiesz wszystko. Osobiście uważam, że lepiej nie czekać w kolejce tylko skorzystać z leczenia zagranicą, skoro tyle trzeba czekać! Do tego masz też refundację z NFZ i mniej papierologii bo idziesz np. do MEDASCO i oni wszystko robią za ciebie. Problem z głowy i nie musisz bawić się w skierowania nfz i inne papiery.

Wnuk Pomocny odpowiedział 3 lata temu

Żadna filozofia wpisz „https skierowania nfz gov pl”, ale dokładnie tak samo i będziesz wiedzieć wszystko. A Medasco jest ok, bo babcia korzystała. Dostała ode mnie darmową poradę, czyli prezent na Dzień Babci 🙂

Skierowany z NFZ odpowiedział 3 lata temu

https skierowania nfz gov pl
to trzeba wpisać

zatroskana785a odpowiedział 3 lata temu

 

Ale na temat.Do sanatorium można się dostać dwoma drogami. Przez NFZ lub przez ZUS lub KRUS. Nie jest to jednak ani szybkie, ani łatwe. Poza tym trzeba być zdrowym i mieć dużo wolnego czasu lub przeznaczyć na to urlop. Sanatorium nie jest też tanie bo płacimy tam za pobyt a refundowane mamy jedynie zabiegi i to nie wszystkie. Z pewnością dużo lepszym rozwiązaniem jest szpital sanatoryjny. Tam pobyt jest całkowicie bezpłatny razem z wyżywieniem i zwolnieniem lekarskim. Przykładowo przy chorobie wieńcowej można dostać się do szpitala sanatoryjnego jeżeli lekarz orzecznik stwierdzi że przywróci nam to zdolność powrotu do pracy. Szczegóły dotyczące drogi załatwiania sanatorium, czy szpitala sanatoryjnego dowiecie się z poradnika Zachowajmy Zdrowie – zachowajmyzdrowie.pl/senatorium-skierowania-nfz/

 

.

artlub odpowiedział 2 lata temu

Zerwałem w weekend więzadła krzyżowe w lewej nodze i obecnie nie mogę chodzić. Byłem prywatnie u lekarza i wystawił mi zaświadczenie, o tym, że operacja musi się odbyć w trybie pilnym, bo grozi mi kalectwo. W szpitalu na NFZ musiałbym czekać, uwaga…3 lata, więc teraz potrzebuję pieniędzy na operację prywatnie. Na stronie https://taktofinanse.pl/szybka-pozyczka-pozabankowa-przez-internet-na-raty znalazłem ofertę pożyczki z dogodnymi ratami i na dobrych warunkach. Korzystaliście może już z ich usług i możecie coś doradzić? W sieci istnieje sporo pozytywnych opinii na ich temat, ale wolę spytać kogoś kto może wiedzieć coś więcej.

Joaska odpowiedział 2 lata temu

Jeżeli nie uda się z NFZ zawsze warto zastanowić się nad sanatorium pełnopłatnym. Niech Pani sprawdzi Uzdrowisko Cieplice (https://uzdrowisko-cieplice.pl/zdrowie-dla-seniora). Tam maja profile lecznicze zarówno pod nerki jak i wzrok.

Twoja odpowiedź

4 + 16 =