Jak zabezpieczyć toaletę przed rozwojem szkodliwych bakterii?

cif do toaletToaleta może wydawać się czysta, ale powinno się ją czyścić codziennie.

Odpowiednia i regularna dezynfekcja łazienki, zwłaszcza w miejscach użytku publicznego jakim są domy opieki to jedna z najważniejszych czynności, która powinna być dopilnowana przez właściciela placówki.

Na co dzień z toalet korzysta przecież duża liczba pacjentów. W takich miejscach niestety bardzo często dochodzi do rozwoju i rozprzestrzeniania się groźnych bakterii, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia człowieka. W domach opieki przebywają chorzy i starsi pacjenci, których osłabiony układ odpornościowy może nie poradzić sobie z niebezpieczną bakterią. Co więcej, czysta i zadbana toaleta świadczy dobrze także o właścicielu domu opieki.

Gdzie najczęściej osadzają się bakterie w toalecie?

Bakterie lubią ciepłe i suche miejsca. Niestety często w toaletach publicznych nie ma okien i przestrzega się, aby temperatura nie była niska, aby pacjenci się nie przeziębili. Najwięcej szkodliwych patogenów osadza się na płytkach, ceramice czy muszli toaletowej. Powierzchnie takie jak: umywalki, kran, bidet czy prysznic są także siedliskiem dużej liczy bakterii. Na przykład niewyczyszczone fugi czy silikony w kabinie prysznicowej mogą prowadzić do powstania grzyba. Niestety także nieprawidłowe funkcjonowanie wentylacji jest źródłem rozwoju patogenów. Często przyczynia się do powstawania grzyba na ścianie. Liczne badania mikrobiologów potwierdziły, że wilgotne i ciepłe środowisko sprzyja bakteriom, takim jak: Salmonella, E. Coli czy pałeczka ropy błękitnej. Szkodniki osadzają się niemal wszędzie, także na ręcznikach, szczotkach czy gąbkach.

Regularna dezynfekcjami dobrymi środkami chemicznymi

Dezynfekcja powinna być regularna i wykonywana codziennie. W miejscu publicznym, jakim jest dom opieki to kwestia priorytetowa, aby zapewnić bezpieczeństwo dla pacjentów.

Najczęstsze zabrudzenia to m.in. osad z mydła, osad kamienny, mocz, nadmiar włosów, kurz i inne płynne substancje. Niestety zanieczyszczenia bardzo często dotyczą trudnych do wyczyszczenia powierzchni, na przykład ceramicznych, chromowanych czy ze stali nierdzewnej. Zwykle w miejscach publicznych, takich jak domy opieki personel wyposażony jest w silne środki chemiczne. Do takich należy m.in. Cif Professional Washroom 2 in 1 Cleaner z linii Pro Formula by Diversey. Tego typu środki oparte są na silnych składnikach, które doskonale wyczyszczą powierzchnie takie jak: wanny, prysznice, umywalki, WC.

Ważne, żeby te miejsca były nie tylko oczyszczone, lecz także zdezynfekowane i zabezpieczone przed rozwojem potencjalnych bakterii. Dobry środek chemiczny powinien bez problemu wyczyścić każdy rodzaj silnego zabrudzenia, na przykład osad kamienny czy zabrudzoną umywalkę od zaschniętego mydła. Oczywiście do tego powinniśmy wykorzystać odpowiednie szczotki, gąbki i inne narzędzia do sprzątania powierzchni.

Łazienka w domu opieki to miejsce, które powinno być skrupulatnie i regularnie czyszczone i dezynfekowane. Z tego względu do procesu oczyszczania powinny być stosowane środki chemiczne najwyższej jakości, które będą bezpieczne i skuteczne.

Artykuł powstał przy współpracy z Pro Formula By Diversey