Niedotlenienie a wspomaganie koncentratorem – czy i kiedy warto?

maska tlenowaMaska tlenowa wygląda inaczej niż kiedyś.

Kuracja tlenem znana jest od dziesiątek lat, niemniej jednak często stereotypowe myślenie na hasło tlenoterapia nasuwa skojarzenie z butlą wypełnioną masami oczyszczonego powietrza. Rzeczywiście, dekady temu tak właśnie wyglądał proces leczenia. Dziś prezentuje się on natomiast nieco inaczej, a to co z całą pewnością można stwierdzić – dużo wygodniej z perspektywy chorego. W miejsce mało komfortowych w codziennym zastosowaniu i pokaźnych rozmiarowo butli pojawiły się koncentratory – mobilne oraz stacjonarne.

Sposób pracy aparatu tlenowego

Bez względu na to, czy mowa o aparacie tlenowym instalowanym w określonym pomieszczeniu na stałe, czy też sprzęcie przenośnym, niebywałą zaletą tego rodzaju urządzeń jest wygoda. Dysponując butlą musimy ją non stop uzupełniać, z kolei kiedy mamy koncentrator, to jedynie ten mobilny wymaga naładowania baterii i gotowe. Fachowy asortyment medyczny w tym wydaniu można oczywiście zakupić by posiadać go na własność do indywidualnego użytku, ale także mamy sposobność nawiązania współpracy z profesjonalnymi punktami wynajmu typu Elektrotechmed, za pośrednictwem których można wypożyczyć omawianą tu aparaturę, nie przejmując się przy tym przykładowo konserwacją i naprawą przy ewentualnych uszkodzeniach mechanicznych. Wszystko gwarantuje nam usługodawca, który zmuszony jest zapewnić klientowi w stu procentach niezawodny i wytrzymały sprzęt. W koncentratorach stacjonarnych ładowanie się maszyny tlenem następuje w bardzo łatwy sposób- nie wymieniamy zapasów mas czystego powietrza, lecz po prostu podpinamy urządzenie do prądu i gotowe. Wskazówka dla rozważających tego typu inwestycję – pamiętajmy, że charakteryzowany sprzęt nie lubi wilgotnych miejsc. Nadmiar wilgoci może zmniejszyć wydajność aparatu, podobnie jak i negatywnie wpływa na jego pracę dym tytoniowy.

Mechanizm działania tlenoterapii

Urządzenie do tlenoterapii funkcjonuje sprawnie na bazie odpowiedniej ilości mieszanki gazów pobieranych z najbliższego otoczenia. Uwaga! Nie są to takie gazy, a ściślej – nie w takiej ich postaci – jak w momencie ich czerpania przez aparat tlenowy, lecz maksymalnie oczyszczone. Solidnej klasy koncentratory proponowane przez rekomendowane marki typu Elektrotechmed, które systematycznie unowocześniają swoje zaplecze techniczne wypożyczanych pacjentom sprzętów, proponują w szerokim wachlarzu ofertowym modele gwarantujące dostawę czystego tlenu o stężeniu niekiedy przekraczającym nawet dziewięćdziesiąt siedem procent. To pozwala zdziałać w organizmie człowieka cuda i tu nie ma już w zasadzie większego znaczenia, czy chodzi o chorego, który ma niewydolność oddechową, czy też zupełnie zdrowego człowieka, dla którego tlenoterapia jest wyłącznie zabiegiem prewencyjnym.

Specjalistyczne urządzenia nie ograniczają się w swej efektywnej pracy wyłącznie do czyszczenia powietrza, ale także nawilżają go, więc tlen, który dostaje się do płuc poddawanego kuracji jest stosownie skoncentrowany i odpowiednio zagęszczony.