Plastyka powiek – co warto wiedzieć na temat zabiegu?

klinika chirurgii plastycznejPlastyka powiek. Zabieg na który decyduje się coraz więcej seniorów.

Twarz jest naszą wizytówką. Przede wszystkim to właśnie ona przyciąga uwagę naszego rozmówcy. Pewne jej mankamenty oczywiście z powodzeniem możemy zatuszować na przykład przy pomocy dobrego makijażu. Możemy też sięgać po triki odwracające uwagę od twarzy, jak np. odpowiednio dobrana biżuteria czy strój. Ale czy to wystarczy, aby czuć się pewnie i komfortowo? Jeśli nie, możemy zdecydować się na rozmaite zabiegi, które przywrócą naszej twarzy młodzieńczy blask i piękno. Jednym z nich jest plastyka powiek. Co to za zabieg?

Plastyka powiek – po co?

Plastyka powiek jest zabiegiem, któremu poddają się nie tylko kobiety. Mężczyźni również coraz chętniej sięgają po skuteczne metody poprawiania urody. Zabieg ten jest zatem kierowany do wszystkich osób, które chcą pozbyć się nieestetycznych fałdów skóry opadających na górne rzęsy oraz obwisłej skóry pod oczami. Dobrze przeprowadzony zabieg przywraca zdrowy, młodzieńczy wygląd twarzy, sprawiając że oczy wyglądają na wypoczęte.

Przed zabiegiem plastyki powiek

Przed zabiegiem potencjalny pacjent musi umówić się na konsultację ze specjalistą, z którym ustali wszystkie szczegóły. Lekarz może też zlecić określone badania w celu upewnienia się, że w określonym przypadku zabieg nie stanowi zagrożenia. Jeżeli pacjent jest zdecydowany na zabieg, czas oczekiwania wynosi zazwyczaj do kilku tygodni.

Jak przebiega zabieg plastyki powiek?

Plastyka powiek może być prowadzona zarówno w znieczuleniu ogólnym, jak i miejscowym z sedacją (tj. z uprzednim podaniem środków uspokajających). Zabieg trwa stosunkowo krótko, bo średnio od 30 do 60 minut.

Nacięcia wykonuje się najczęściej na obu powiekach, w miejscu naturalnego załamania skóry. W przypadku powieki dolnej przeprowadza się je tuż pod rzęsami. Z kolei na powiece górnej prowadzi się cięcie w fałdzie powiekowym w celu usunięcia nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej. Po całkowitym wygojeniu nie pozostają widoczne ślady, ponieważ do szycia stosuje się naprawdę cienkie szwy!

Po zabiegu plastyki powiek

Pacjent musi się uzbroić w cierpliwość po zabiegu. Jego efekty będą spektakularne, ale trzeba na nie nieco poczekać. Przez kilka pierwszych dni może występować opuchlizna wokół oczu. Możliwe są także takie dolegliwości jak między innymi suchość oka, łzawienie lub/i nadwrażliwość na światło. Są one jednak tylko chwilowe. W około 10 dni po zabiegu usuwane są szwy, a rezultaty są coraz bardziej widoczne. W czasie rekonwalescencji nie można nosić szkieł kontaktowych. Warto też spać z lekko uniesioną głową.

Klinika chirurgii plastycznej

Decydując się na jakikolwiek zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, należy mieć świadomość tego, że jest to ingerencja w ciało. W związku z tym zawsze możliwe są powikłania. Im roztropniej wybierzemy dobrą, sprawdzoną klinikę chirurgii plastycznej w Warszawie, tym większe mamy szanse na pomyślny przebieg zabiegu i szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Możemy też liczyć na pełne wsparcie personelu medycznego. Zanim więc zdecydujemy ostatecznie, warto poświęcić chwilę na szczegółowe przemyślenie sprawy i sprawdzenie wszystkich dostępnych możliwości!