Polisa na życie: Dlaczego warto kupić polisę na życie? 3 istotne powody

Polisa na życiePolisa na życie przydaje się w najmniej oczekiwanych momentach.

Polisa na życie nie jest obowiązkowa. Mimo to wielu ekspertów zdecydowanie poleca jej wykupienie ze względu na znaczącą pomoc w zabezpieczeniu rodziny, przynajmniej pod kątem finansowym. Zastanawiasz się, czy jest to coś dla Ciebie? Sprawdź 3 główne powody, dla których warto kupić ubezpieczenie na życie.

1.     Ubezpieczenie na życie – stabilność finansowa Twojej rodziny

Wiele osób martwi się o kondycję finansową rodziny po swojej śmierci. Jeśli obawiasz się tego, co czeka Twoich najbliższych, gdy Tobie coś się stanie, z całą pewnością warto rozważyć wykupienie ubezpieczenia na życie. W razie najgorszego polisa wypłaci osobom w niej wskazanym świadczenie w określonej wysokości. Dzięki temu Twoi bliscy przynajmniej w sferze finansowej będą mogli zaznać spokoju ducha.

Polisa na życie

Polisa na życie przydaje się w najmniej oczekiwanych momentach.

Świadczenie wypłacane w związku ze śmiercią ubezpieczonego zwykle jest dość wysokie. Oznacza to, że pozyskane w ten sposób środki rodzina będzie mogła przeznaczyć np. na pogrzeb oraz inne dodatkowe wydatki, a także na koszty utrzymania – nawet przez kilka lat. Dzięki temu zapewnią Twoim bliskim poczucie bezpieczeństwa w tym trudnym okresie. Ty od momentu wykupienia polisy będziesz natomiast mógł spać znacznie spokojniej! Dodatkowo możliwe jest zabezpieczenie za pomocą polisy zobowiązań zmarłego (np. kredytu hipotecznego). To prosty sposób, aby upewnić się, że Twoje długi nie przejdą na spadkobierców!

Wchodząc na stronę https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/, możesz zapoznać się z dostępnymi ofertami ubezpieczeń na życie i wybrać taką, która spełni Twoje oczekiwania. Wystarczy wypełnić krótki formularz, aby otrzymać ranking realnych ofert od różnych towarzystw ubezpieczeniowych!

2.     Polisa na życie – nieocenione wsparcie w rekonwalescencji

Polisa może Ci jednak również zapewnić korzyści za życia. Większość ubezpieczeń na życie zapewnia także ochronę związaną z nieszczęśliwymi wypadkami czy chorobą. W razie otrzymania poważnej diagnozy lub po przejściu wypadku zwykle można liczyć na wypłatę części lub nawet całości sumy ubezpieczenia. To niezwykle cenne środki, które pomogą Ci np. skorzystać z prywatnej opieki zdrowotnej i szybciej odzyskać pełną sprawność. Odszkodowanie tego typu może stanowić również rekompensatę za utracony dochód podczas rekonwalescencji. Oprócz ustalonej z góry sumy za konkretne zdarzenia w niektórych przypadkach możesz też otrzymać świadczenia z tytułu pobytu w szpitalu (za każdy dzień) lub np. konieczności przejścia operacji. Pomoże to pokryć inne dodatkowe koszty i upewnić się, że Twoja choroba nie stanie się obciążeniem dla budżetu rodziny.

Ubezpieczenie na życie zwykle można za niewielką dopłatą rozszerzyć także o ochronę zdarzeń dotyczących bliskich. Przekłada się to na wypłatę świadczenia np. w sytuacji, w której Twój małżonek lub dziecko ulegną wypadkowi. Pomoże Ci to np. bez obaw wziąć wolne w pracy i poświęcić swój czas na opiekę nad najbliższymi. To idealne uzupełnienie np. dla ubezpieczenia szkolnego dla dziecka, o którym więcej możesz się dowiedzieć w artykule rankingubezpieczennazycie.pl/b/co-obejmuje-ubezpieczenie-szkolne/87.html.

3.     Polisa na życie – sposób na oszczędzanie i dodatkowe fundusze

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale ubezpieczenie na życie można też potraktować jako formę oszczędności i inwestycji. Na rynku dostępne są produkty łączące te funkcje z funkcją ochronną. Doskonałym przykładem jest ubezpieczenie na życie i dożycie – idealne m.in. dla osób, które obawiają się spadku jakości życia po przejściu na emeryturę lub boją się, że otrzymają świadczenie emerytalne w zbyt niskim wymiarze. W przypadku ubezpieczenia na życie i dożycie część składek jest przeznaczana na oszczędności lub inwestycje oraz gromadzona w imieniu ubezpieczonego. Wypłata następuje we wskazanym w umowie terminie (np. w dniu osiągnięcia przez ubezpieczonego wieku emerytalnego). Dodatkowe fundusze pomogą Ci zabezpieczyć swoją przyszłość i nie martwić się o byt na jesieni życia.

Podobną polisę możesz założyć również dla dziecka – wówczas nazywa się to ubezpieczeniem posagowym. Składki wpłacane np. przez rodziców (choć ubezpieczenie posagowe mogą też założyć np. dziadkowie) są gromadzone w imieniu dziecka i wypłacane w ustalonym terminie (np. po ukończeniu 18 roku życia). Jednocześnie młody człowiek korzysta z ochrony przez cały okres obowiązywania ubezpieczenia. Pozyskane z polisy posagowej środki mogą być przeznaczone na dowolne cele – np. dalszą edukację, zakup mieszkania czy podróże. To dlatego stanowi ona znakomite rozwiązanie dla dzieci i młodzieży.

Czy warto kupić polisę na życie?

O tym, czy warto kupić polisę na życie, możesz zdecydować samodzielnie. Powyższe argumenty powinny jednak udowodnić Ci, że jest to rozwiązanie godne przynajmniej rozważenia. Ofert ubezpieczeń na życie jest naprawdę dużo, dzięki czemu każdy może wybrać coś dla siebie. Co więcej, składki takiej polisy wcale nie muszą być wysokie! W znalezieniu idealnego rozwiązania pomoże Ci porównywarka internetowa.

 

 

Zobacz: Prawo i Ubezpieczenia

Artykuł może zawierać linki do stron i treści od Partnerów, dzięki którym portal jest bezpłatny.