Poszukujesz ciśnieniomierza? Sprawdź czym powinien się charakteryzować

cisnieniomierz nadgarstkowyNa rynku jest duży wybór ciśnieniomierzy. Na co zwrócić uwagę?
Osoby chorujące na nadciśnienie bądź posiadające w rodzinie osoby mające problemy z sercem, często decydują się na zakup domowego ciśnieniomierza. Dzięki samokontroli mogą zachować lepszy stan zdrowia i zatroszczyć się o swoich najbliższych. Wybór odpowiedniego aparatu to jednak nie lada sztuka.

Nadgarstkowy czy naramienny?

Dobry ciśnieniomierz, przede wszystkim, powinien być jak najdokładniejszy. Ze względu na zdarzającą się niedokładność pomiaru modeli nadgarstkowych, zalecany jest ciśnieniomierz naramienny. Te pierwsze mogą być ewentualnie stosowane w podróży, kiedy liczy się ich mały rozmiar i waga, dzięki czemu świetnie zmieszczą się do bagażu podręcznego.

Ciśnieniomierze nadgarstkowe nie najlepiej również radzą sobie w przypadku arytmii serca. Mogą dawać fałszywy wynik albo nie być w stanie w ogóle zmierzyć ciśnienia, przez co nie będą się zupełnie nadawać dla osób z takowym schorzeniem.

Na jaki model postawić?

Z wielu już lat, ulubionym wyborem lekarzy i pacjentów, jest ciśnieniomierz Omron. Produkowany w Japonii, znany jest ze swojej trwałości i niezawodności, dlatego często jego użytkownicy polecają go swoim znajomym, poszukującym modelu dla siebie. Kupując ciśnieniomierz Omron mamy pewność, że nasz ciśnieniomierz naramienny nie zawiedzie nas i zawsze poradzi sobie z pomiarem.

Szukając ciśnieniomierza dla osób starszych, wybierajmy te z większym, czytelnym ekranem, by ułatwić im odczytanie wyniku. Niektóre modele ciśnieniomierzy Omron pozwalają także na automatyczne zapisywanie wyników w aplikacji na smartfonie lub komputerze, więc pacjent nie musi sam pamiętać o ich notowaniu. Może prosto pokazać je na telefonie lub wysłać mailowo do swojego lekarza.

Nie tylko czym, ważne też jak

ciśnieniomierz czytelny

Duże przyciski i cyfry są ważne dla użytkowników.

Samo urządzenie to jednak nie wszystko. Należy umieć je odpowiednio zmierzyć, by nie otrzymać fałszywie wysokiego wyniku. W trakcie pomiaru, pod żadnym pozorem, nie wolno rozmawiać, inaczej możemy dodać nawet 10-15 mm Hg do wyniku pomiaru. Ważne jest także prawidłowe założenie na ramię, koniecznie nieubrane. Pomiar przez ubranie na pewno nie wyjdzie prawidłowy.

W trakcie mierzenia powinno się siedzieć z podpartymi plecami i przedramieniem opartym na poziomie serca. Stopy koniecznie muszą znajdować się na podłodze, zaś nogi pozostają luźno rozstawione. Pod żadnym pozorem nie dokonujmy również pomiarów zaraz po posiłku, gdyż ich wyniki będą zdecydowanie zawyżone.

Gdzie znaleźć dobry ciśnieniomierz?

Szeroką ofertę ciśnieniomierzy znajdziemy w wielu medycznych punktach stacjonarnych. Jeżeli chcielibyśmy postawić na modele od firmy Omron, możemy je zakupić w sklepie internetowym Metler.

Kupując nowy ciśnieniomierz, lekarze często zalecają również wybór dobrego termometru elektronicznego, by ułatwić nam dbanie o zdrowie. Jeżeli chcielibyśmy zdecydować się na takowy, to interesującym modelem jest termometr elektroniczny Microlife, pozwalający na bezdotykowy pomiar. Będzie świetnym urządzeniem, które przyda się szczególnie rodzicom małych dzieci. Dodatkowo termometr elektroniczny microlife pozwala na przesłanie wyników pomiarów na smartfona, więc łatwo będzie nam pokazać wyniki lekarzowi.