Uniwersytet Trzeciego Wieku – bo życie zaczyna się po 50-tce!

Uniwersytet Trzeciego WiekuUniwersytet Trzeciego Wieku prowadzi również zajęcia online.

Senior – to brzmi dumnie! XXI wiek przyniósł ogromne zmiany społeczne w kwestii postrzegania osób starszych w przestrzeni publicznej i w ogóle w życiu społeczeństwa. Seniorzy żyją dziś aktywnie i nie zamykają się w domach. Chcą się spotykać, odwiedzać nowe miejsca, a także wciąż się rozwijać (w tym pomocny jest np. Uniwersytet Trzeciego Wieku). Podpowiadamy, jak zadbać o swój rozwój intelektualny po 55. roku życia.

Zajęcia dla seniorów – sposób na rozwój i spędzanie wolnego czasu

Uniwersytet Trzeciego Wieku Online oferuje osobom po 55. roku życia szereg ciekawych zajęć, które mają na celu rozwój intelektualny. Jakie zajęcia oferuję UTW APS? Są to wykłady, warsztaty oraz różnego rodzaju zajęcia (na przykład komputerowe czy gimnastyczne), a także nauka języków obcych (nie tylko języka angielskiego, ale również hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego i włoskiego). Zajęcia językowe odbywają się w małych grupach i są prowadzone przez native speakerów. Warsztaty dotyczą natomiast różnych dziedzin, takich jak: dietetyka, finanse, sztuka. Gimnastykę prowadzi zaś dyplomowana rehabilitantka i instruktorka pilatesu. Uniwersytet Trzeciego Wieku stawia na wykwalifikowaną kadrę i specjalistów o międzynarodowej renomie, którzy w przystępny sposób przekazują wiedzę.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku prowadzi również zajęcia online.

Ponadto możliwe jest również wspólne spędzanie czasu wolnego – na przykład podczas spotkań w Kawiarence Słuchacza. Jak zatem widać – Uniwersytet Trzeciego Wieku zapewnia rozwój na wielu płaszczyznach, a także umożliwia zawiązanie ciekawych znajomości.

Uniwersytet Trzeciego WiekuDo kogo kierowana jest oferta  UTW?

Oferta kierowana jest do wszystkich chętnych osób, które ukończyły 55. rok życia – niezależnie od miejsca zamieszkania. Zajęcia odbywają się w formie online, a zatem każdy może wziąć w nich udział. Co więcej – wykłady są nagrywane, a zatem nie trzeba się martwić w przypadku wizyty u lekarza czy nieobecności podyktowanej inną przyczyną.

Taka forma zajęć świetnie się sprawdza. Osoby starsze mieszkające w małych miejscowościach nie doświadczają wykluczenia komunikacyjnego, gdyż nie muszą fizycznie docierać na zajęcia. Ponadto podczas zajęć wytwarza się między uczestnikami poczucie wspólnoty; nic nie stoi na przeszkodzie, aby brać czynny udział w dyskusji lub zadawać pytania. Wystarczy laptop lub komputer, przeglądarka internetowa oraz włączona kamera i mikrofon.

Jak można się zapisać na Uniwersytet Trzeciego Wieku?

Zapisy do UTW APS odbywają się przez platformę internetową. Wystarczy wypełnić wniosek, znajdujący się na stronie. Rekrutacja jest otwarta przez cały rok i można dołączyć do grona słuchaczy w dowolnym momencie. Semestr zimowy trwa od października do końca stycznia, natomiast letnie – od marca do czerwca.

Z pewnością warto zapisać się na UTW, by nie zwalniać tempa mimo upływu lat. Aktywność fizyczna, lekcje języka angielskiego, zawieranie nowych znajomości, a także inne aktywności we własnym zakresie (wspólne gotowanie, lokalnie organizowane bezpłatne zajęcia, pływanie rekreacyjne, nordic walking, gry planszowe itp.) – wszystko to świetny sposób na rozwój osobisty i dobre samopoczucie.

 

Zobacz: Uniwersytety Trzeciego Wieku

Artykuł może zawierać linki do stron i treści od Partnerów, dzięki którym portal jest bezpłatny.