Czy Wszywka alkoholowa pomaga w utrzymaniu abstynencji?

Wszywka alkoholowaWszywka alkoholowa może uratować życie.

Alkoholizm jest ciężką chorobą, którą należy leczyć kompleksowo. Osoby nadmiernie spożywające trunki wysokoprocentowe dość często zastanawiają się jak rozpocząć walkę z nałogiem alkoholowym. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi wszywka alkoholowa Lublin. Jest to pomocnicza farmakologiczna metoda wspierająca kompleksową terapię uzależnień. Wszywka wszyta jednorazowo działa nawet do roku czasu, dlatego warto zdecydować się na ten coraz bardziej popularny zabieg jeżeli mamy problem z chorobą alkoholową i chcemy rozpocząć jej leczenie.

Czym jest wszywka alkoholowa?

Esperal Lublin jest dostępny w postaci tabletek. Tabletki te są umieszczane pod skórą pacjenta przez wykwalifikowanego lekarza i zaczynają działać od razu po wykonaniu zabiegu zaszycia. Mogą działać nawet przez 12 miesięcy. Chociaż producent na opakowaniu podaje czas działania: 8 miesięcy. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu uzależnionego pacjenta. Disulfiram jest powoli uwalniany do organizmu osoby uzależnionej. Metoda ta ma tę zaletę, że nie wymaga od użytkownika regularnego przyjmowania leku. Staje się coraz bardziej popularna wśród osób uzależnionych jako metoda wspomagająca leczenie alkoholizmu. Choć nie gwarantuje wyleczenia z alkoholizmu, gdy jest stosowany samodzielnie, to w połączeniu z kompleksowym leczeniem alkoholizmu może przynieść bardzo satysfakcjonujące rezultaty. Najlepiej po zabiegu zaszycia zgłosić się do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień. Terapia w takim miejscu w połączeniu z wszywką alkoholową gwarantuje niemalże 90% szansę na całkowite wyjście z uzależnienia i powrót do całkowitej trzeźwości.

Wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa może uratować życie.

Skutki połączenia wszywki alkoholowej Esperal z alkoholem

Łączenie wszywki alkoholowej z alkoholem może mieć bardzo niekorzystne skutki zdrowotne. Osoba, która ma w swoim organizmie wszyty Esperal, może nie być w stanie powstrzymać się od picia alkoholu. Może to prowadzić do ciężkich stanów zagrożenia zdrowia i (lub) życia.

W ciągu kilku minut od spożycia alkoholu mogą wystąpić następujące objawy niepożądane:

  • tępy i silny ból głowy oraz zawroty,
  • uderzenia gorąca (nadpotliwość),
  • kołatanie serca,
  • mdłości i wymioty.

Chociaż wyżej wymienione objawy przypominają zatrucie alkoholowe, trzeba wiedzieć, że występują one już zaledwie kilka minut po wypiciu alkoholu i trwają nawet do 12 godzin. Są o wiele bardziej intensywne. Osoba, która jest zaszyta i wypije dużo alkoholu może doprowadzić do zaburzeń rytmu serca, a nawet zapaści i zawału. Dlatego tak bardzo istotne jest przestrzeganie 100% abstynencji podczas całego okresu trwania terapii awersyjnej.

Jak wygląda zabieg podskórnego wszycia Esperalu?

Zanim zdecydujemy się na zabieg podskórnego wszycia Esperalu, warto rozeznać się w najbliższej okolicy gdzie można wykonać tego rodzaju procedurę i postawić na sprawdzony i specjalistyczny gabinet zajmujący się leczeniem alkoholizmu właśnie tym rodzajem terapii. Zawsze przed wykonaniem implantacji przeprowadzają oni z pacjentem szczegółowy wywiad medyczny, aby wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Lekarz sprawdza czy pacjent jest trzeźwy. Ponieważ stan upojenia alkoholowego wyklucza z zabiegu. Sprawdza też czy uzależniony nie jest uczulony na którykolwiek aktywny składnik leku (np. Disulfiram). Bardzo ważne jest aby osoba zgłaszająca się na zabieg opowiedziała o wszystkich swoich schorzeniach oraz przyjmowanych lekach, gdyż może okazać się, że to właśnie będzie przeciwwskazaniem do zaszycia. Jeżeli lekarz stwierdzi, że wszystko jest w porządku i pacjent może zostać poddany zabiegowi – lekarz wykonuje niewielkie nacięcie na skórze osoby uzależnionej, w które w następnej kolejności wsuwa lek z Esperalem. Rana zostaje zaszyta szwami, które w ciągu kilku dni same się rozpuszczą. Blizna po zabiegu nie jest widoczna a wszywka nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Zaszycie alkoholowe nie wymaga też dłuższej rekonwalescencji. Pacjent po zaszyciu może wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków, pamiętając o odpowiedniej higienie rany. 

Czas działania wszywki alkoholowej

Esperal Lublin jest lekiem niezwykle wydajnym i przez to też bardzo opłacalnym (mimo, że nie jest refundowany przez NFZ). Jednorazowe wszycie tabletek z lekiem Esperal starcza nawet na 12 miesięcy. Jeżeli po zakończeniu działania leku osoba uzależniona chce wykonać zabieg ponownie jest to oczywiście możliwe pod warunkiem, że lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań do jego wykonania.

Czy po zabiegu mogą pojawić się powikłania?

Jeżeli osoba po zabiegu zaszycia alkoholowego będzie przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez lekarza nie ma ryzyka powikłań, ponieważ zabieg implantacji jest mało inwazyjny. Ewentualne skutki uboczne mogą wystąpić tylko wtedy, gdy uzależniony zignoruje zakaz całkowitej abstynencji, lub też nie będzie prawidłowo pielęgnował rany po implantacji wszywki. Rana wtedy może nieprawidłowo się goić. W okolicach rany pojawia się też wtedy najczęściej niewielka torbiel. Rana może pulsować, występować może też pieczenie oraz ból w obrębie rany, albo też stan podgorączkowy. Oznaczać to może zakażenie rany. W każdej z wyżej wymienionych sytuacji powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg. Może się okazać, że wszywkę alkoholową trzeba będzie usunąć bo organizm potraktował ją jak ciało obce (odrzucił lek). Wtedy będziemy zmuszeni zdecydować się na inną formę leczenia alkoholizmu. Takie sytuacje zdarzają się jednak bardzo sporadycznie.

Wszywka alkoholowa Esperal a kompleksowe leczenie alkoholizmu

Decydując się na wszycie podskórne tabletek z Esperalem osoba uzależniona musi mieć świadomość, że wszywka – jeżeli będzie stosowana jako samodzielna metoda leczenia choroby alkoholowej, może nie przynieść spodziewanych rezultatów. Jest to oczywiście bardzo skuteczna forma utrzymywania całkowitej abstynencji od picia alkoholu (poprzez złe skojarzenia z alkoholem), natomiast niewystarczająca. Alkoholizm jest chorobą bardzo złożoną. Podczas leczenia uzależnienia warto postawić przede wszystkim na leczenie o podłożu psychologicznym. Czyli po wykonaniu zaszycia alkoholowego najlepiej zgłosić się do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień. Dlaczego? Ponieważ terapia w zamkniętej placówce w połączeniu z wszywką alkoholową Esperal daje ponad 90% gwarancję skuteczności w powrocie do zdrowia oraz całkowitej trzeźwości po wyjściu z ośrodka terapeutycznego. Osoby przebywające w takiej placówce po wyjściu potrafią radzić sobie z pociągiem do używek, mają wyrobiony mocno mechanizm samokontroli i prowadzą normalne trzeźwe życie. Dodatkowym atutem terapii w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień jest to, że nawet po wyjściu z placówki i ukończeniu terapii uzależnień – alkoholik (a jest się nim przecież przez całe życie) w sytuacjach kryzysowych może zgłosić się o pomoc do specjalistów tam pracujących. 

 

Zobacz: Zdrowie i Choroby

Artykuł może zawierać linki do stron i treści od Partnerów, dzięki którym portal jest bezpłatny.