Praktyczny angielski dla seniorów – jakie zwroty warto poznać na początku?

Praktyczny angielski dla seniorówPraktyczny angielski dla seniorów

Porozumiewanie się w języku obcym jest możliwe dla osób w każdym wieku. Nieważne więc czy masz 20,30 czy 60 lat – możesz poznać język angielski z praktycznej strony i czuć się komfortowo w trakcie wyjazdów zagranicznych, sytuacjach zawodowych i prywatnych. Poznaj istotne zwroty, które przydadzą Ci się na początku nauki.

Podstawowe zwroty na początek

Nauka języka angielskiego nie musi być trudna. Co więcej, nie wymaga też wertowania podręczników i wielomiesięcznego wkuwania. Naukę języka można bowiem przeprowadzić we własnym domu – szybko, przyjemnie i bez ponoszenia nadmiernych kosztów. Poznaj Metodę Aktywnego Mówienia i przekonaj się, że podstawowe zwroty w obcym języku możesz poznać szybciej, niż myślisz.

Metoda Aktywnego Mówienia pozwala opanować język angielski, pomijając wkuwanie na pamięć oraz zapoznawanie się ze skomplikowanymi regułami gramatycznymi. Dzięki temu sposobowi będziesz w stanie samodzielnie ułożyć zdanie po angielsku, co bez wątpienia przyda Ci się w komunikacji w trakcie wyjazdu zagranicznego. Możesz uczyć się od podstaw i w dodatku gdzie i tylko zechcesz. Lekcje możesz zapisać na swoim telefonie i uczyć się nawet będąc poza domem.

Poza podstawowymi zwrotami typu „mam na imię…” („my name is…”), „mieszkam w…” („I live in…”), są także inne, elementarne wyrażenia w języku angielskim, które warto znać. Wśród praktycznych zwrotów na początek można choćby wspomnieć o wyrażaniu opinii na temat sytuacji lub przedmiotów. Najprościej powiedzieć o tym „it is okay for me”, gdy z czymś się zgadzasz lub „it is not okay for me”, jeśli coś Ci nie pasuje. Konstrukcja „it is” wykorzystywana jest także do opisywania rzeczy, na przykład „to jest mój laptop” po angielsku będzie brzmiało „it is my laptop”. Jeśli praktyczne zwroty w języku angielskim będziesz powtarzać na głos, wówczas szybciej je przyswoisz i staną się dla Ciebie naturalne.

Jak zamówić jedzenie po angielsku?

Praktyczny angielski dla seniorów

Praktyczny angielski dla seniorów

Jedną z najpopularniejszych sytuacji w trakcie zagranicznej podróży jest pobyt w restauracji. Niemal za każdym razem, gdy przebywasz w obcym kraju, masz okazję porozumieć się z kelnerem czy obsługą lokalu w obcym języku. Jeśli mówisz po angielsku, to taka sytuacja będzie dla Ciebie bezproblemowa. Poznaj praktyczne zwroty w języku angielskim, które przydadzą Ci się w restauracji.

Jednym z pierwszych wyrażeń, które będzie dla Ciebie istotne, jest komunikat o wyborze konkretnego dania. Najprościej poprosić o daną potrawę słowami „spaghetti, please”, ale zdecydowanie bardziej elegancki będzie zwrot „I would like spaghetti, please”. W miejscu „spaghetti” możesz podstawić dowolną, inną potrawę. Inną praktyczną sytuacją w restauracji jest prośba o rachunek. Możesz wymówić ją podobnie do zamawiania potrawy, bo „I would like the check, please”. Jeśli natomiast chcesz przywołać kelnera, to uprzejme będzie rozpoczęcie zdania od słów „Excuse me…”. Więcej praktycznych zwrotów znajdziesz na stronie: https://szybkanauka.pro/5-angielskich-zwrotow-restauracja/.

Przydatne zwroty podczas wyjazdu za granicę

Bez wątpienia w trakcie wyjazdu za granicę umiejętność swobodnej komunikacji w języku obcym staje się nieoceniona. Sposobem, by poczuć się pewniej i wymawiać je naturalnie jest powtarzanie ich na głos w trakcie treningu zgodnie z zasadami Metody Aktywnego Mówienia.

W różnych sytuacjach przyda Ci się umiejętność poinformowania, że chcesz zapłacić. Możesz to powiedzieć słowami „I would like to pay”. Gdy jesteś na wycieczce i masz zamiar zwiedzać, na pewno przydatnym zwrotem będzie „I would like to see…”, czyli poinformowanie, że chcesz zobaczyć konkretne miejsce. W podobny sposób możesz zakomunikować, że Twoją intencją jest jechać do jakiegoś miejsca: „I would like to go to…”. W obu przypadkach w miejscu kropek należy podstawić nazwę danej atrakcji. Wśród przydatnych zwrotów w trakcie wyjazdu za granicę warto wspomnieć również o pytaniach z użyciem słów „where” (gdzie) czy „how” (jak). To pozwoli dopytać o nurtujące kwestie i bez trudu porozumieć się w czasie wyjazdu.