Poprawa pamięci seniora – jak poprawić pamięć u osoby starszej?

Jak poprawić pamięć u seniora - przykład puzzliJak poprawić pamięć u seniora i nie tylko? Liczy się również dieta.

Występujące u seniorów problemy z pamięcią często prowadzą do bardzo przykrych konsekwencji. Seniorzy zapominają o tym, gdzie zostawili ważne rzeczy lub dokumenty, jakie rzeczy mieli kupić w sklepie, kiedy są urodziny ich bliskich oraz co mieli zrobić w danym dniu. Oczywiście takie kłopoty mogą mieć bardzo zróżnicowane podłoże, ale na szczęście można zatroszczyć się o to, aby poprawić swoją pamięć i funkcjonować na co dzień na zdecydowanie wyższych obrotach. Jak poprawić pamięć?

Jak poprawić pamięć – czego powinno się unikać i jak ją ćwiczyć?

Istnieje kilka produktów, które w dłuższej perspektywie czasu mogą doprowadzić do znacznego osłabienia pamięci. Zatem jak poprawić pamięć? Seniorzy powinni pomyśleć o wyeliminowaniu ze swojej diety nadmiernej dawki węglowodanów prostych czy też produktów bogatych w tłuszcze nasycone. Warto też zapomnieć o słodkich przekąskach, tłustych sosach i przetworzonej żywności. Oczywiście ostateczną decyzję w tym zakresie powinno się podejmować po konsultacjach z wykwalifikowanym i obeznanym w temacie dietetykiem, który ułoży seniorowi optymalny plan żywieniowy na jego problemy z pamięcią. Ważną rolę odegrają w nim m.in. orzechy, ryby, produkty pełnoziarniste, pestki dyni i brokuły. Pozostaje zadać sobie jeszcze jedno podstawowe pytanie, a mianowicie, jak ćwiczyć pamięć na co dzień? Pomocne okażą się następujące techniki:

  • czytanie dużej ilości książek i czasopism – najlepiej poruszających tematy, które głęboko interesują seniorów, np. historyczne,
  • nauka nowych języków i zapamiętywanie słówek,
  • rozwiązywanie krzyżówek, rebusów i łamigłówek – również w wersji online,
  • ćwiczenia związane z zapamiętywaniem rozmaitych rzeczy i powtarzaniem sobie ich w głowie.

Dla wielu seniorów strzałem w dziesiątkę będą też sprawdzone preparaty na pamięć, które powinny w sobie zawierać m.in. żeń-szeń, magnez, witaminy z grupy B, ostropest plamisty czy też ashwagandhę. Każdy preparat powinien być jednak dobrany wraz z lekarzem, posiadającym na ich temat dostatecznie rozwiniętą i rzetelną wiedzę.

Jak poprawić pamięć u seniora - przykład puzzli

Jak poprawić pamięć u seniora i nie tylko? Liczy się również dieta.

Czy warto stosować leki i suplementy diety na pamięć dla seniorów?

Zainteresowanie lekami oraz suplementami diety na poprawę pamięci stoi w dzisiejszych czasach na bardzo wysokim poziomie. Takie preparaty często wykazują się sporą skutecznością, oczywiście jeśli prawidłowo się je stosuje i dokładnie zapozna się z ich składem oraz przeciwwskazaniami do rozpoczęcia kuracji. Stosując leki na pamięć dla seniorów, nie powinno się działać w pojedynkę, lecz czym prędzej umówić się na wizytę u lekarza i wspólnymi siłami wybrać najciekawszy preparat na pamięć i koncentrację na rynku. Dzięki temu uniknie się rozczarowań i zdobędzie się wiedzę na temat dawkowania konkretnego specyfiku.

Atrakcyjnym wyborem jest m.in. preparat Grinday Mind Up na pamięć i koncentrację, stworzony z naturalnych składników i zawierający w sobie ekstrakt z korzenia żeń-szenia koreańskiego, ekstrakt z korzenia ashwagandhy oraz ekstrakty z korzenia różeńca górskiego i otrębów ryżowych. Składniki aktywne, które można znaleźć w tym produkcie, odpowiadają nie tylko za znaczną poprawę pamięci, koncentracji i skupienia, ale też za wspomaganie pracy układu nerwowego, wzmocnienie odporności organizmu i redukcję nadmiernego zmęczenia psychicznego.

 

Zobacz: Opieka Poradnik

Artykuł może zawierać linki do stron i treści od Partnerów, Sponsorów dzięki którym portal jest bezpłatny.