Skuteczne sposoby w walce z nałogiem palenia

Jak przestać palićJak przestać palić? Jakie są skuteczne sposoby na rzucenie palenia?

Negatywne skutki palenia papierosów są powszechnie znane, a ich lista jest długa. Niezmiennie jednak uzależnienie od nikotyny jest plagą naszego społeczeństwa. Trwanie w nałogu jest przyczyną wielu chorób i schorzeń. Doskonale o tym wiesz, prawda? Sam też wiesz, ile to już razy chęć rzucenia nałogu przegrała, a walka o zdrowie trwała krótko. Istnieje wiele różnych sposobów walki z tym zgubnym nałogiem. Jak przestać palić? Jaki sposób jest najskuteczniejszy?

Skutki palenia tytoniu w młodym wieku

Palenie papierosów w wieku dojrzewania może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną zarówno chłopców jak i dziewcząt.

Przewlekłe stosowanie nikotyny u chłopców upośledza funkcje prokreacyjne. U dziewcząt zaś pogarszają płodność i ogólną jakość życia.

Negatywne skutki palenia dotyczą jednak wszystkich bez wyjątku, niezależnie od płci i wieku. Tak zwani bierni palacze- osoby, które przebywają lub mieszkają w towarzystwie osób palących, również odczuwają skutki palenia.

Palisz? Trujesz nie tylko siebie, ale również swoje dzieci i współmałżonka, rodziców czy współlokatorów. Dlaczego oni mają płacić cenę za Twoje złe wybory? Pora z tym skończyć!

Bądź bohaterem sam dla siebie

Jak przestać palić

Jak przestać palić? Jakie są skuteczne sposoby na rzucenie palenia?

Układ oddechowy szczególnie cierpi na Twoim nałogu. Nieustanny kaszel, ryzyko zachorowania na raka płuc, pogorszenie się czynności płuc. Spadek wydolności, brak kondycji fizycznej. Zrób dla siebie i swojego zdrowia coś dobrego i zatroszcz się o nie.

Znalezienie mocnego powodu na rzucenie palenia potęguję trwanie w tym postanowieniu. Kluczem do sukcesu jest silna motywacja i wsparcie najbliższych.

Jak przestać palić?

Masz już mocny argument, który będzie Cię umacniał w postanowieniu walki z nikotyną? Pora zacząć skuteczną walkę z nałogiem.

Nie ma jednej, uniwersalnej metody dla wszystkich. Każdy przechodzi przez nikotynowy nawyk inaczej. Warto spróbować walki na kilku frontach.

Terapia zastępcza

Zadaniem farmakoterapii jest zmniejszanie objawów odstawiennych (rozdrażnienie, bóle głowy, niepokój) oraz redukowanie chęci zapalenia.

Warto więc wypróbować tę metodę- małymi krokami zmniejszać dawkę przyjmowanej nikotyny.

Istnieje szereg środków farmakologicznych o różnej zawartości nikotyny- plastry, gumy, pastylki do ssania. Zrezygnuj całkowicie z palenia papierosów, a dawkę nikotyny stopniowo zmniejszaj aż do całkowitego odzwyczajenia się organizmu.

Akupunktura i elektrostymulacja mogą okazać się pomocne podczas rzucania palenia. Pozwolą odzyskać dobre samopoczucie i zniwelować stres.

Metoda biorezonansu polega na podłączeniu palacza do urządzenia. Wywołane reakcje za pomocą elektrod mają na celu ugaszenie głodu nikotynowego.

Recigar- innowacyjne tabletki na rzucenie palenia

Nasz organizm szybko zacznie odczuwać skutki odstawienia nikotyny. Tętno się unormuje, zmysł węchu oraz smaku wyostrzy. Nie będziesz w końcu mieć zadyszki, bawiąc się z dziećmi czy wchodząc po schodach na 3 piętro.

Recigar to lek z cytozyną pochodzenia roślinnego. Preparat nie zawiera nikotyny, ale oddziałuje dokładnie na te same receptory w naszym ośrodkowym układzie nerwowym. Innowacyjny blister ułatwiający dawkowanie pomoże Ci w walce z nałogiem.

 

 

Zobacz: Zdrowie i Choroby

Artykuł może zawierać linki do stron i treści od Partnerów, dzięki którym portal jest bezpłatny.