Wszywka alkoholowa jest dobrym rozwiązaniem dla podtrzymania motywacji i chęci do zmian

Wszywka alkoholowaWszywka alkoholowa - czy jest skuteczna?

Leczenie alkoholizmu za pomocą wszywki alkoholowej Esperal należy do metod awersyjnych, czyli mających wywoływać strach. Czy wszywka alkoholowa jest skuteczna?

Alkohol to produkt, który akceptuje zdecydowana większość naszego społeczeństwa. Nie wywołuje on wielu kontrowersji, jest akceptowany w domach, na imprezach, na działce czy w restauracjach. Sporadyczne spożywanie niewielkich ilości napojów alkoholowych na ogół nie jest szkodliwe i nie prowadzi do poważniejszych konsekwencji. Niestety, przyzwolenie społeczne na spożywanie etanolu przekłada się na rosnącą z roku na rok liczbę osób, które spożywają alkohol w sposób niebezpieczny. Oznacza to nic innego, jak sposób picia alkoholu, który najprawdopodobniej doprowadzi do uzależnienia od spożywanej substancji psychoaktywnej. 

Alkoholizm to problem całego społeczeństwa, który dotyka nie tylko margines społeczny i niewykształconych ludzi bez pracy. Uzależnić może się każdy, niezależnie od życia jakie w danej chwili prowadzi. Faktem jest, że alkoholizm jest złożoną chorobą, która należy leczyć, gdyż poddanie się uzależnieniu doprowadza do powolnego wyniszczania całego organizmu, umysłu, a w ostateczności prowadzi nawet do śmierci.

Wszywka alkoholowa – awersyjna metoda leczenia alkoholizmu

Z pomocą w leczeniu uzależnienia alkoholowego przychodzi jedna z metod farmakologicznych, czyli wszywka alkoholowa. Ze względu na swoją skuteczność oraz liczne zalety, stosowana jest już od kilkudziesięciu lat, a jej popularność nie słabnie. Wszywka alkoholowa zaliczana jest do awersyjnych metod wspomagających leczenie. Oznacza to, że działanie wszywki alkoholowej powoduje, że osoba uzależniona zaczyna odczuwać wstręt i niechęć do alkoholu. Skutkuje to strachem przed spożyciem alkoholu, co w efekcie jest bardzo pozytywne, gdyż pozwala osobie uzależnionej na pozostanie w trzeźwości przez bardzo długi czas.

Wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa – czy jest skuteczna?

Wszywka alkoholowa ma swoich zwolenników i przeciwników. Zwolennicy opowiadają się za jej skutecznością oraz dużą pomocą w leczeniu alkoholizmu. Przeciwnicy natomiast, mimo dużej skuteczności wszywki uważają, że jest to metoda nieetyczna, która nie zmienia myślenia o alkoholu przez osobę uzależnioną, a jest jedynie straszakiem i nie wspomaga leczenia.

Wszywka alkoholowa Esperal Wołomin – przebieg zabiegu

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej jest mało inwazyjny i nieskomplikowany, jeśli przeprowadzany jest przez doświadczonego lekarza. Obecnie w Polsce istnieje wiele profesjonalnych placówek, które zajmują się wszywaniem wszywki alkoholowej. Jednym z takich miejsc jest nasz gabinet https://gabinetchirurgiczny.com/esperal-wszywka-alkoholowa-zyrardow-wolomin-zabki-mlawa/. Zapewne każda osoba, która chce zdecydować się na zabieg, szuka informacji na temat tego jak on przebiega.

Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego z potencjalnym pacjentem. W trakcie takiej wizyty lekarz zadaje szczegółowe pytania na temat zdrowia, przebytych zabiegów, alergii, a także pytania dotyczące spożywania alkoholu. Pytania te mają na celu ustalenie stanu zdrowia pacjenta oraz jego poziom uzależnienia od alkoholu etylowego. W trakcie rozmowy lekarz sprawdza również, czy nie występują żadne przeciwwskazania, które wykluczają z zabiegu.

Pacjent, który zakwalifikował się do zabiegu musi stawić się w dzień zabiegu w stanie całkowitej trzeźwości! Przed zabiegiem podaje się mu znieczulenie miejscowe, by w trakcie jego trwania nie odczuwał bólu. Lekarz chirurg nacina głęboko skórę na pośladku lub w okolicy łopatki, a następnie umieszcza tuż przy mięśniu odpowiednią ilość tabletek wszywki. Zabieg kończy się założeniem szwów oraz opatrunku. Po przeprowadzonym zabiegu, jeżeli wszystko jest w porządku, pacjent może udać się tego samego dnia do domu.

Przeciwwskazania do zabiegu zaszycia alkoholowego

Wszywka alkoholowa ma postać leku, dlatego przed podjęciem decyzji o jej umieszczeniu w ciele pacjenta, lekarz przeprowadza wywiad lekarski. W przypadku wykrycia jakiegokolwiek przeciwwskazania z poniższej listy, może odmówić wykonania zabiegu:

  • wiek poniżej 18 lat;
  • stan nietrzeźwości w dzień zabiegu;
  • ciąża oraz okres laktacji;
  • uczulenie na Disulfiram lub inny składnik tabletek;
  • brak pisemnej zgody pacjenta na przeprowadzenie zabiegu;
  • choroby takie jak: cukrzyca, epilepsja, aktywne nowotwory, nadciśnienie tętnicze, choroby nerek, wątroby, układu oddechowego czy krążeniowego.

Rekonwalescencja po zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal

Rekonwalescencja po zabiegu dotyczy głównie rany powstałej w wyniku nacięcia, w którym umieszczona jest wszywka. Należy odpowiednio o nią dbać, przestrzegając zasad higieny osobistej, unikając długiego kontaktu rany z wodą, a po szybkim prysznicu (nie zaleca się kąpieli w wannie) zadbać o to, by rana była sucha.

W przypadku nałożenia szwów nierozpuszczanych konieczna jest również wizyta kontrolna, na której lekarz oceni jak goi się rana oraz zdejmie szwy. Taka wizyta powinna mieć miejsce około 7-10 dni od przeprowadzenia zabiegu.

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Dokładna długość działania wszywki nie jest możliwa do stwierdzenia, ze względu na wiele czynników indywidualnych każdego z pacjentów. Szacuje się jednak, że jest to okres 8-12 miesięcy. Długość działania Disulfiramu w ciele zależał będzie między innymi od:

  • indywidualnie dobranej dawki leku;
  • stopnia uzależnienia od alkoholu;
  • stanu zdrowia pacjenta;
  • wieku;
  • wagi;
  • płci.

Wszywka alkoholowa rozpoczyna swoje działanie natychmiast po umieszczeniu jej w ciele pacjenta, tak więc od tego momentu obowiązuje absolutna abstynencja! Złamanie jej i spożycie jakiejkolwiek ilości alkoholu lub produktu, który zawiera w sobie alkohol powoduje wystąpienie nieprzyjemnych skutków ubocznych. Pacjent odczuwa głównie zdecydowany spadek formy fizycznej i psychicznej, bóle i zawroty głowy, nudności, kołatanie serca, drgawki, skoki ciśnienia, uderzenia gorąca, pojawiają się wymioty i zaczerwienienie twarzy. W przypadku prób „przepicia” wszywki i napicia się dużej ilości napojów wyskokowych, może dojść do trwałych uszkodzeń nerek i wątroby oraz serca, chory może stracić przytomność, mieć zawał, a w skrajnych przypadkach może umrzeć.

Gdzie na terenie Wołomina bezpiecznie i skutecznie wszyć Esperal?

Fakty mówią same za siebie – wszywka alkoholowa to bardzo skuteczna pomoc w leczeniu alkoholizmu i potwierdza to wiele osób, którym udało się wyjść z uzależnienia. Gdzie najlepiej podjąć się wszycia wszywki? Wybierając miejsce, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy placówka posiada odpowiedni sprzęt, wykwalifikowanych specjalistów oraz oryginalny potwierdzony certyfikatem lek. Jednym z takich miejsc jest nasz nowocześnie wyposażony gabinet https://gabinetchirurgiczny.com/esperal-wszywka-alkoholowa-zyrardow-wolomin-zabki-mlawa/. Gwarantujemy pełen profesjonalizm, bezpieczeństwo pacjenta oraz dużą dozę empatii. Wiemy, jak stresująca może być wizyta w miejscach zajmujących się uzależnieniem od alkoholu, dlatego zapewniamy przyjazną atmosferę i pełną dyskrecję.

Jeżeli czujesz, że masz problem z alkoholem i chciałbyś wrócić do zdrowia, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już dziś, by rozpocząć walkę o lepsze jutro!

 

 

Zobacz: Zdrowie i Choroby

Artykuł może zawierać linki do stron i treści od Partnerów, dzięki którym portal jest bezpłatny.