Wszywka alkoholowa jest pomocna przy zachowaniu abstynencji alkoholowej

Wszywka w pośladekWszywka może uratować życie.

Wszywka alkoholowa umieszczana jest pod skórą na pośladku bądź pod łopatką.

Alkoholizm jest przyczyną różnych dolegliwości fizycznych i psychicznych. Zdarza się też, że je zaostrza. Choroba alkoholowa jest bardzo uciążliwa i ciężka samodzielnie do opanowania. Niestety nieleczona może doprowadzić do skrajnego wyczerpania psychicznego i fizycznego organizmu. Stąd jeżeli za późno zaczniemy wychodzić z sidła nałogu, nasz organizm może być już mocno wycieńczony i potrzeba będzie znacznie dłuższego okresu czasu żeby doprowadzić go do normalnego funkcjonowania – czyli takiego przed nadużywaniem alkoholu. Choroba alkoholowa jest to przewlekła i niestety nieuleczalna choroba, którą wywołuje uzależnienie od trunków wysokoprocentowych. Zdarza się, że osoba uzależniona ma tzw. „lepszy okres” – wtedy przestaje pić, lecz za jakiś czas niestety następuje jej nawrót. To, co różni chorobę alkoholową od innych chorób przewlekłych to to, że konsekwencje zdrowotne uzależnienia dotyczą nie tylko samego uzależnionego, lecz również jego najbliższych. I to w sposób wyraźny różni ją od innych chorób przewlekłych.

Osoba uzależniona od alkoholu dość często lekceważy ten problem, nie widzi jego skali i co więcej uważa, że cały świat jest przeciwko niemu. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich cierpicie na chorobę alkoholową oraz zastanawiacie się co zrobić żeby rozpocząć trudną walkę z alkoholizmem, doskonałym wyborem będzie zdecydowanie się na zabieg wszycia wszywki alkoholowej Esperal Katowice. W ten sposób można pomóc alkoholikowi korzystając z wsparcia farmakologicznego, niezwykle skutecznego. Warto jednak dodać, że samo wszycie wszywki alkoholowej Esperal nie spowoduje cudownego wyleczenia z choroby alkoholowej. Jest to jedynie metoda farmakologiczna pomagająca w całościowej terapii alkoholowej, mająca za zadanie zniechęcenie osoby uzależnionej do sięgania po używki.

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Każdy uzależniony decydujący się na wszycie Esperalu musi wiedzieć, że wszywka alkoholowa stosowana samodzielnie nie uleczy go całkowicie z alkoholizmu. Potrzebne jest tutaj kompleksowe leczenie nałogu, czyli psychoterapia lub inne formy terapii alkoholowej. Wszywka alkoholowa Esperal jest za to doskonałym lekiem skutecznie wspomagającym walkę z alkoholizmem. Lek Esperal ma za zadanie zniechęcenie osoby, która nadużywa alkoholu do picia trunków wysokoprocentowych. Aby odpowiedzieć na pytanie jak działa wszywka alkoholowa Esperal należy zapoznać się z działaniem aktywnego składnika leku – Disulfiramu. Pierwsze objawy reakcji Disulfiramu z alkoholem powodują gromadzenie się aldehydu octowego w organizmie osoby zaszytej, jeżeli ta zdecydowała się napić. Skutki uboczne  pojawią się już zaledwie kilka minut po spożyciu alkoholu. Zazwyczaj rozpoczynają się nudności, silne bóle i zawroty głowy, oraz skoki ciśnienia. Trochę później alkoholik zaczyna wpadać w panikę, że umrze.  Powyżej zostały wymienione tylko niektóre nieprzyjemne doznania spowodowane połączeniem etanolu z Esperalem, może być ich znacznie więcej oraz mogą być dużo bardziej niebezpieczne – nie tylko dla zdrowia, lecz również dla życia uzależnionego. Nieprzyjemne dolegliwości mogą trwać nawet kilkanaście godzin, czego świadomość skutecznie budzi awersję i wręcza odstrasza od sięgania po alkohol.  Z czasem osoba uzależniona przyzwyczaja się do życia w trzeźwości. Dlatego wszywka alkoholowa Esperal jest skuteczną metodą pomocniczą w kompleksowym leczeniu alkoholizmu.

Jak i gdzie umieszcza się wszywkę alkoholową Esperal?

Lek Esperal w postaci wszywki alkoholowej umieszcza się pod skórą osoby uzależnionej, najczęściej w okolicach pośladków lub też pod łopatką. Jeżeli Pacjent odpowiednio umotywuje inny wybór miejsca – i o ile lekarz się zgodzi, można wykonać zabieg zaszycia alkoholowego gdzieś indziej. Nie jest to jednak polecane, gdyż w okolicach łopatek, lub też pośladków wszywka jest niemalże niewidoczna. Stąd też, jeżeli alkoholik nie pochwali się, że skorzystał z tego rodzaju zabiegu – nikt się o tym nie dowie.

Zabieg zaszycia alkoholowego jest zabiegiem dość szybkim i mało inwazyjnym. Warto jednak zgłosić się na jego wykonanie do specjalistycznego gabinetu: https://esperalkatowice.pl/. Zawsze przed jego wykonaniem lekarz rozmawia z Pacjentem aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu, a są to: nietrzeźwość (wymagana 24h abstynencja), nadwrażliwość na aktywny składnik leku, stosowanie niektórych leków i ziół, a także zaburzenia psychiczne. Pacjent podpisuje stosowne oświadczenie o tym, że zgadza się na wykonanie zabiegu. Następnie lekarz wykonuje niewielkie nacięcie skóry i wszczepia podskórnie tabletkę Esperalu. Rana jest zaszywana szwami, które wchłaniają się samoistnie. Cały zabieg trwa około 30 minut i nie ma potrzeby późniejszej hospitalizacji czy dłuższej rekonwalescencji. Należy jedynie dbać o odpowiednią higienę rany.

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Producent na opakowaniu gwarantuje czas działania wszywki na ok. 8 miesięcy. To, ile faktycznie trzyma wszywka alkoholowa Esperal, zależy w dużej mierze od organizmu Pacjenta. Każdy z nas jest inny, a wszywka alkoholowa może działać od 8 nawet do 12 miesięcy. Natomiast gdy przestanie działać, zabieg może zostać wykonany ponownie, jeżeli lekarz nie widzi przeciwwskazań.

Możliwe powikłania po zabiegu zaszycia alkoholowego

Zabieg zaszycia alkoholowego nie jest zabiegiem inwazyjnym i rzadko kiedy występują po nim jakiekolwiek powikłania pozabiegowe. Natomiast warto pamiętać, że jest to jednak ciało obce, które jest wszywane pod skórę człowieka. Czasami organizm może go „nie przyjąć”. W takich sytuacjach może w okolicach rany pojawić się nawet torbiel. Wtedy należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza wykonującego zabieg w celu usunięcia wszywki alkoholowej Esperal oraz wybrać inną formę leczenia farmakologicznego. Takie przypadki są jednak niezwykle rzadkie, dlatego raczej nie powinniśmy się obawiać, że dotkną nas jakiekolwiek powikłania po zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu zaszycia alkoholowego

Wszywka alkoholowa Esperal jest całkowicie legalną substancją stosowaną pomocniczo w leczeniu alkoholizmu, jako jeden z jej elementów. Nie zawsze jednak zabieg zaszycia alkoholowego może być wykonany. Istnieje kilka przeciwwskazań do implantacji zabiegu. Pierwszym najważniejszym przeciwwskazaniem jest nietrzeźwość Pacjenta w dniu zabiegu. Osoba uzależniona powinna wytrwać minimum 24h w trzeźwości. Im większy odstęp czasu przerwy w spożywaniu napojów alkoholowych – tym lepiej. Kolejnym przeciwwskazaniem do zabiegu implantacji Esperalu jest nadwrażliwość na aktywny składnik wszywki alkoholowej Esperal – Disulfiram. Przeciwwskazaniem jest również zażywanie niektórych leków, np. światłouczulających, a także zaburzenia psychiczne. Ze względu na objawy towarzyszące połączeniu wszywki alkoholowej Esperal z alkoholem Disulfiramu nie wszywa się również u uzależnionych, którzy cierpią na niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, lub też niewydolność krążeniową.

 

Zobacz: Zdrowie i Choroby

Artykuł może zawierać linki do stron i treści od Partnerów, dzięki którym portal jest bezpłatny.