Wszywka alkoholowa daje najdłuższy wynik życia w trzeźwości

wszywka krakówWszywka Esperal to niestety ostatnia deska ratunku.

Wszywka alkoholowa Esperal to gwarancja bezpieczeństwa, dyskrecji i skuteczności.

Alkoholizm to choroba, która jest uciążliwa nie tylko dla samej osoby uzależnionej, lecz również dla jej najbliższych. Na szczęście coraz więcej osób nadużywających alkoholu decyduje się na różne formy terapii. Jedną z farmakologicznych metod wspomagających jest wszywka alkoholowa Esperal. Zdarza się, że uzależnionego na tę formę terapii namawia rodzina lub też najbliżsi, natomiast musi to być 100% decyzja samego uzależnionego. Nie można go zmusić do zabiegu. Pacjent bez odpowiedniej motywacji nie ma szans na wyjście z nałogu, nawet mimo wsparcia jego najbliższych. Musi sam zrozumieć, że powinien się leczyć i podjąć odpowiednie kroki.

Zabieg implantacji Esperalu jest jedną z form kompleksowej terapii leczenia alkoholizmu, dzięki której dużo łatwiej wygrać z nałogiem alkoholowym.

Zadaniem leku jest łączenie się z alkoholem i wywoływanie licznych negatywnych reakcji organizmu. W tym miejscu warto jednak zauważyć, że osoba uzależniona, która zdecyduje się na napicie nawet niewielkiej ilości napojów alkoholowych musi liczyć się nie tylko z nieprzyjemnymi objawami, które wystąpią po połączeniu Esperalu z etanolem, lecz może to grozić też utratą nie tylko zdrowia, ale w skrajnych przypadkach również życia. 

Wszywka alkoholowa Esperal – przeciwwskazania do zabiegu

  • nadwrażliwość na aktywny składnik leku (Disulfiram) lub jakąkolwiek inną z substancji pomocniczych, które są zawarte w Esperalu.
  • nietrzeźwość w dniu zabiegu lub spożycie produktów, które zawierają alkohol w ciągu ostatnich 24 godzin (mowa tutaj o różnego rodzaju produktach spożywczych, np. cukierkach z alkoholem),
  • niewydolność serca, 
  • nadciśnienie tętnicze, 
  • choroba niedokrwienna serca, 
  • różnego rodzaju zaburzenia psychiczne, a także próby samobójcze.

Wszystkie przeciwwskazania są wykluczane w wywiadzie medycznym każdorazowo przed wykonaniem zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal.

Przygotowanie do zabiegu wszycia Esperalu

Aby zgłosić się na zabieg zaszycia alkoholowego – osoba uzależniona musi być zdeterminowana i pełna motywacji, że na pewno chce się poddać zabiegowi i rozpocząć leczenie alkoholizmu. Jeżeli Pacjent nie jest trzeźwy, proponowane jest mu odtruwanie alkoholowe. Preparaty podawane podczas odtruwania pozwalają w prosty i szybki sposób uzupełnić poziom niezbędnych składników odżywczych w organizmie. Czyli mówiąc prostszym językiem, szybciej powrócić do trzeźwości. Niemniej jednak, przed zabiegiem zaszycia alkoholowego Pacjent musi być trzeźwy min. 24h przed zabiegiem. Nie ma odstępstw od tego czasu, ponieważ etanol w organizmie człowieka w połączeniu z alkoholem może spowodować wiele skutków ubocznych na zdrowiu.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Zabieg zaszycia alkoholowego to zabieg chirurgiczny i wymaga całkowitej sterylności. Dlatego tak bardzo istotne jest aby wybrać odpowiedni gabinet do tego typu zabiegów. Polecanym gabinetem jest https://esperalkrakow.com/. Placówka ta charakteryzuje się wysoką skutecznością wykonywanych zabiegów, pracują w nim wykwalifikowani specjaliści, którzy posiadają duże doświadczenie w wykonywaniu zaszycia alkoholowego. Najważniejsze dla nas są nie tylko komfort miejsca gdzie nasi Pacjenci mają wykonywane zabiegi, lecz również ich bezpieczeństwo. Dbamy o zachowanie odpowiednich warunków oraz czystości w gabinecie. Poza tym, zapewniamy sterylne narzędzia i całkowicie oryginalny lek Disulfiram, a przede wszystkim profesjonalne podejście lekarzy – specjalistów w trakcie zabiegu implantacji Esperal Kraków.

Zawsze przed zabiegiem implantacji Esperalu lekarz przeprowadza wywiad medyczny z uzależnionym, który musi podjąć samodzielną decyzję o implantacji leku. Tylko wysoka motywacja do leczenia alkoholizmu gwarantuje sukces terapii alkoholowej. W tym również terapii awersyjnej wszywką alkoholową Esperal. Jak lekarz wykluczy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu – Pacjent podpisuje stosowne dokumenty. Następnie odpowiednią ilość tabletek (dobieraną indywidualnie do wieku i wagi Pacjenta oraz indywidualnych jego preferencji). Tabletki z lekiem Esperal lekarz (chirurg) wprowadza w niewielkie nacięcie. Następnie tabletki zostają zaszyte. Szwy stosowane podczas tego zabiegu same się wchłaniają, stąd nie ma konieczności ponownego pojawiania się w gabinecie aby je zdjąć. Nie powoduje to kompletnie żadnego dyskomfortu.

Co się dzieje po połączeniu alkoholu z wszywką alkoholową Esperal?

Wśród najczęściej występujących skutków ubocznych połączenia wszywki alkoholowej Esperal z etanolem podaje się: 

  • silne bóle i zawroty głowy, 
  • nudności i wymioty, 
  • skoki ciśnienia, 
  • duszności i nadmierne pocenie się,
  • drgawki, 
  • zaburzenia rytmu serca. 

Nieprzyjemne skutki uboczne trochę przypominają popularnego kaca, natomiast są dużo bardziej intensywne oraz dłużej trwają (do 12h). Pojawić się mogą już w ciągu pierwszych kilkunastu minut po spożyciu alkoholu. 

Skutki uboczne zabiegu implantacji Esperalu

Zabieg zaszycia alkoholowego jest zabiegiem mało inwazyjnym i 100% bezpiecznym. Jeżeli Pacjent stosuje się wszystkich zaleceń lekarza, nie tylko jeżeli chodzi o całkowitą abstynencję alkoholową, lecz również dotyczącą prawidłowej pielęgnacji rany. Nic złego nie powinno się stać. 

Oczywiście trzeba dodać, że każdy organizm jest inny i lek może zostać odrzucony, gdyż jednak jest to ciało obce wprowadzone do organizmu człowieka. Rana po zabiegu może wtedy nieprawidłowo się goić oraz może wyciekać płyn surowiczy. W takiej sytuacji należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg. W skrajnych przypadkach może w okolicach rany wystąpić torbiel, wtedy również należy zgłosić się do lekarza w celu usunięcia wszywki alkoholowej Esperal.

Wszywka alkoholowa Esperal – skuteczność zabiegu

Wszywka alkoholowa Esperal jest jedną z metod farmakologicznych, która gwarantuje wysoką skuteczność działania. Dzięki tej metodzie osobom uzależnionym znacznie łatwiej jest utrzymać całkowitą abstynencję od alkoholu, co w połączeniu z kompleksową terapią alkoholizmu, czyli terapią w zamkniętym ośrodku uzależnień, lub spotkaniami w grupie Anonimowych Alkoholików, czy też indywidualną psychoterapią gwarantuje skuteczność całościowego leczenia i powrót do życia w trzeźwości. Wszywka alkoholowa Esperal pozwala się pozbyć alkoholu nawet do roku czasu. Warto także dodać, że decydując się na zabieg implantacji Esperalu nie ma potrzeby kontrolowania przyjmowania regularnie leków, jak w przypadku tabletek stosowanych doustnie. Stąd naprawdę warto zdecydować się na tę formę leczenia alkoholizmu. 

 

Zobacz: Zdrowie i Choroby

Artykuł może zawierać linki do stron i treści od Partnerów, dzięki którym portal jest bezpłatny.