Wszywka alkoholowa ma na celu powstrzymanie pacjenta przed piciem alkoholu

Wszywka alkoholowa EsperalWszywka alkoholowa Esperal często używana, kiedy inne metody zawodzą.

Wszywka alkoholowa Esperal jest umieszczana pacjentowi pod skórą, a zabieg wykonuje lekarz chirurg. Nałóg alkoholowy to zdradziecka choroba, gdyż bardzo trudno jasno określić, od kiedy można już mówić, że człowiek jest uzależniony. Na przekór stereotypom – osoba uzależniona od alkoholu to nie tylko przysłowiowy pijak, którego najczęściej możemy spotkać zataczającego się przy osiedlowym sklepie z alkoholem. Z uzależnieniem od alkoholu coraz częściej borykają się też ludzie dobrzy sytuowani, o których na pierwszy rzut oka nikt by nie powiedział, że mają oni jakikolwiek problem z alkoholem, lub też, że cierpią na chorobę alkoholową.

Wszywka alkoholowa Esperal

Implantacja wszywki alkoholowej Esperal to krótki i małoinwazyjny zabieg, który wymusza długotrwałą abstynencję osoby nałogowo spożywającej trunki. W praktyce oznacza to, że przez okres od około 8 do 12 miesięcy każdą osobę, która poddała się zabiegowi implantacji leku – jakim jest Esperal obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych, nawet w niewielkiej ilości.

W innym przypadku, nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu natychmiastowo powoduje szereg przykrych dolegliwości, wśród których najczęściej występujące są to: 

  • silne bóle głowy,
  • mdłości i wymioty,
  • zaburzenie rytmu serca, duszności,
  • skoki ciśnienia,
  • stany lękowe, 
  • oraz wiele innych.

Aby uniknąć tych nieprzyjemnych skutków ubocznych warto stosować się do wszystkich zaleceń lekarza i przede wszystkim całkowicie odstawić alkohol – przynajmniej na cały okres działania wszywki alkoholowej Esperal. Z alkoholizmem, oprócz wspomagania farmakologicznego warto walczyć kompleksowo oraz zdecydować się na psychoterapią lub też początkowo chociażby spotkania w grupie Anonimowych Alkoholików.

Wszywka alkoholowa Esperal

Wszywka alkoholowa Esperal często używana, kiedy inne metody zawodzą.

Wszywka alkoholowa Esperal Łódź – czym jest awersyjna metoda leczenia alkoholizmu?

Pod potoczną nazwą „wszywka alkoholowa” znajduje się lek w postaci tabletki wszywanej podpowięziowo zawierający aktywny składnik o nazwie Disulfiram. Substancja ta jest tzw.  inhibitorem dehydrogenazy aldehydowej, enzymu, który przekształca aldehyd octowy w kwas octowy.

Aldehyd octowy jest głównym metabolitem alkoholu etylowego. W normalnych warunkach nasze ciała starają się przekształcić go w mniej szkodliwy kwas octowy. Jednak Disulfiram hamuje  tę reakcję i zwiększa stężenie aldehydu octowego w organizmie, co skutecznie uniemożliwia prawidłowe trawienie alkoholu i powoduje bardzo nieprzyjemne dolegliwości jeżeli zaszyty Pacjent zdecyduje się napić. Skutkami ubocznymi w takiej sytuacji mogą być objawy przypominające silne zatrucie alkoholowe. Natomiast są one dużo bardziej intensywne, długotrwałe, a także w skrajnych przypadkach mogą skutkować nie tylko utratą zdrowia, lecz również życia. Dlatego – alkoholik wiedząc o tym, że po wypiciu może nastąpić poważny uszczerbek na zdrowiu – utrzymuje całkowitą abstynencję. Dlatego leczenie Esperalem jest tak bardzo skuteczne i efektywne. 

Dlaczego warto zdecydować się na implantację leku w specjalistycznej placówce?

W placówce http://esperallodz.pl/ oferujemy kompleksowe działania mające na celu wspomaganie w leczeniu problemów z alkoholem. Jeżeli istnieje taka konieczność, przed zabiegiem implantacji wszywki alkoholowej Esperal przeprowadzamy odtruwanie alkoholowe. Na zabieg zaszycia alkoholowego wykorzystywanym pomocniczo podczas leczenia alkoholizmu możesz umówić się indywidualnie w korzystnym dla Ciebie terminie. Zabieg implantacji leku Esperal przeprowadzamy w sposób całkowicie bezpieczny oraz dyskretny. Wykonują go najwyższej klasy lekarze, mający duże doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów. Stosowany przez nas lek jest w 100% oryginalny. Dzięki atmosferze panującej w placówce bez dodatkowego stresu rozpoczniesz swoją drogę do zdrowego życia bez alkoholu.

Najważniejszym warunkiem przed przystąpieniem do zabiegu jest całkowita trzeźwość (wymagana jest całkowita abstynencja od alkoholu, na min. 24h przed zabiegiem).

Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal to lek występujący w postaci tabletek wszywanych podskórnie. Lekarz przed zabiegiem przeprowadza szczegółowo wywiad medyczny z Pacjentem zdecydowanym na zabieg, w którym wyklucza ewentualne przeciwwskazania do zabiegu zaszycia alkoholowego. Podstawowym przeciwwskazaniem jest nietrzeźwość Pacjenta w dniu zabiegu, wymagana jest całkowita abstynencja na nim. 24h przed zabiegiem zaszycia. Następnie Pacjent podpisuje wymagane dokumenty (w tym zgodę na zabieg zaszycia) i lekarz przystępuje do wykonania zabiegu implantacji. Wszywkę alkoholową Esperal umieszcza się najczęściej w okolicach łopatki, bądź pośladka aby była całkowicie niewidoczna i nie przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie skóry, implantuje lek i zaszywa ranę szwami, które samoistnie się wchłaniają. Dzięki temu nie musimy wracać do gabinetu po kilku dniach na ich zdjęcie. 

Przeciwwskazania do zaszycia alkoholowego

Ze względu na zagrożenie zdrowia, a nawet życia po spożyciu alkoholu z wszytym Esperalem lek ten można stosować tylko po przeprowadzeniu bardzo dokładnego wywiadu medycznego lekarza z pacjentem. Poniżej wymienione jest kilka z sytuacji, które wykluczają Pacjenta do zabiegu:

  • nadwrażliwość, na substancję czynną leku (Disulfiram),
  • nietrzeźwość w dniu zabiegu (min. 24h abstynencji przed),,
  • niedawno przebyty zawał serca,
  • choroba niedokrwienna serca,
  • ciąża i laktacja.

Pacjent jest zobowiązany wyrazić świadomą zgodę na farmakologiczne leczenie za pomocą wszywki alkoholowej z Esperalem oraz podpisać dokument to potwierdzający.

Korzyści z zastosowania wszywki alkoholowej Esperal

Samodzielna walka z chorobą alkoholową jest niestety trudna i praktycznie niemożliwa. Biorąc pod uwagę wpływ alkoholu na zdrowie i relacje z najbliższymi osobami, warto podjąć kompleksową terapię aby odzyskać całkowitą trzeźwość i powrócić do dawnego życia bez używki jaką jest alkohol. działania. Wszywka alkoholowa jest doskonałą farmakologiczną metodą skutecznie wspomagającą wyjście z nałogu alkoholowego. Jedną z najważniejszych kwestii, która zmienia się podczas terapii awersyjnej jest wystąpienie całkowicie innego stosunku pacjenta do alkoholu. Tak jak wcześniej spożywanie trunków alkoholowych kojarzyło mu się przede wszystkim z przyjemnością, a stan upojenia dawał w jego mniemaniu więcej plusów niż minusów (np. kac następnego dnia). Podczas terapii Esperalem wypicie nawet niewielkiej ilości w trakcie leczenia prowadzi do bardzo złego samopoczucia, które można opisać jako dużo bardziej nasilone uczucie kaca/zatrucia alkoholowego. W ten sposób wszywka alkoholowa Esperal skutecznie odstrasza pacjentów przed spożywaniem alkoholu, co ułatwia im naukę życia bez napojów wysokoprocentowych. Dodatkową korzyścią z tego rodzaju terapii jest wyraźna poprawa zdrowia fizycznego osoby uzależnionej.

Trudno odróżnić okazjonalne picie od alkoholizmu i wydaje się, że istnieje między nimi bardzo wyraźna granica. Wszywka alkoholowa Esperal pomaga skutecznie w całościowym procesie walki z problemem alkoholowym. Jednakże w przypadku silnego uzależnienia rekomendujemy również wspomaganie się psychoterapią, leczeniem w zamkniętym ośrodku uzależnień, bądź też początkowo spotkaniami w grupach AA. 

 

Zobacz: Zdrowie i Choroby

Artykuł może zawierać linki do stron i treści od Partnerów, dzięki którym portal jest bezpłatny.