Wszywka alkoholowa skutecznie wspomaga leczenie alkoholizmu

wszywka alkoholowa u kobietWszywka alkoholowa wciąż pomaga.

Wszywka alkoholowa występuje w postaci jałowych tabletek przeznaczonych do podskórnej implementacji.

Leczenie alkoholizmu nie jest łatwym przedsięwzięciem. Szczególnie jeżeli osoba uzależniona od napojów wyskokowych nie wie od czego zacząć w terapii alkoholowej. Niestety alkoholizm współcześnie dotyka coraz to młodsze osoby, które wpadają jeszcze za czasów nastoletnich w sidła nałogu, a później nie wiedzą jak się z niego uwolnić. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju nowoczesne formy i metody terapii. Również środki farmakologiczne w przypadku choroby alkoholowej są coraz częściej stosowane – jako pomocniczy element w kompleksowym leczeniu uzależnienia alkoholowego. Czy warto i dlaczego powinniśmy się zdecydować na zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal jeżeli rozpoczynamy walkę z alkoholizmem? Postaramy się wyjaśnić wszystko w poniższym artykule.

Czym jest wszywka alkoholowa Esperal i jak wygląda jej działanie?

Wszywka alkoholowa Esperal jest farmakologiczną – pomocniczą metodą w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Jest to terapia awersyjna, co w praktyce oznacza, że ma za zadanie wywoływać wstręt do spożywania alkoholu. Osobie uzależnionej najczęściej alkohol kojarzy się z czymś przyjemnym, pozwala mu uporać się z problemami życia codziennego czy też zrelaksować po pracy. Niestety jest to najczęściej złudne myślenie. Alkohol w efekcie wyniszcza organizm człowieka. Szkodzi zarówno na jego sferę fizyczną, ale również i psychiczną. Wszywka alkoholowa Esperal to całkowicie legalny i bezpieczny lek, stosowany podczas terapii alkoholowej. Osoba, która zdecyduje się na zaszycie alkoholowe jest zobowiązana do całkowitego przestrzegania abstynencji alkoholowej, ponieważ jeżeli napije się nawet Aby jednak skuteczność działania leku jakim jest Esperal i komfort jego stosowania był jak najwyższy, zaleca się aby osoba uzależniona stosowała się do wszelkich poleceń lekarza po zabiegu. Podstawowym z nich jest wstrzemięźliwość od alkoholu. Jeżeli Pacjent napije się jakiegokolwiek trunku wysokoprocentowego, czekają go silne i bardzo nieprzyjemne skutki uboczne. Już kilka minut po wypiciu alkoholu dozna on lęku i strachu o własne życie, może mocno się pocić, mieć skoki ciśnienia, a także silne mdłości, doprowadzające do wymiotów. Czytając powyższe skutki uboczne można stwierdzić, że są one zbliżone do zatrucia alkoholowego (kaca), natomiast nic bardziej mylnego. Pacjent może mieć również skoki ciśnienia, a cała reszta nieprzyjemnych objawów jest zdecydowanie bardziej nasilona i trwa nawet do 12h. W ten sposób można doznać niemałego uszczerbku na zdrowiu. Jeżeli natomiast Pacjent będzie powstrzymywał się od picia alkoholu, nic mu się nie stanie. Wszywka alkoholowa Esperal ma na celu wywołanie nieprzyjemnych skojarzeń podczas spożywania alkoholu. Żaden, nawet bardzo długo pijący alkoholik nie chce aby dopadły go wyżej wymienione dolegliwości. Będzie starał się ich unikać, stąd zrezygnuje z picia. Na tym właśnie polega działanie wszywki alkoholowej Esperal Wrocław. Wszywka alkoholowa Esperal w połączeniu z alkoholem powoduje zmiany w prawidłowym dotąd procesie trawienia alkoholu, stąd pojawiają się wszystkie objawy niepożądane. 

Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto rozejrzeć się za sprawdzoną placówką gdzie wykonamy zaszycie alkoholowe. Decydując się na specjalistyczny gabinet https://esperalwroclaw.com/ zyskujesz gwarancję bezpieczeństwa wykonania zabiegu zaszycia alkoholowego i całkowitej dyskrecji. Wykwalifikowani i doświadczeni w tego typu zabiegach lekarze przeprowadzą Cię przez wszystkie etapy leczenia awersyjnego. Początkowym jej etapem jest szczegółowy wywiad medyczny z uzależnionym – wykluczający ewentualne przeciwwskazania do implantacji Esperalu, a są to: nietrzeźwość w dniu zabiegu (konieczna jest min. 24 abstynencja), nadwrażliwość na Disulfiram, występujący we wszywce, stosowanie niektórych ziół i leków, a także zaburzenia psychiczne. W wywiadzie medycznym może również wystąpić pytanie o próby samobójcze w przeszłości. Jest to istotna wiadomość dla lekarza, ponieważ wszywka alkoholowa Esperal jest lekiem, oddziaływującym przede wszystkim na psychikę osoby uzależnionej od alkoholu. Jeżeli lekarz wykluczy wszystkie przeciwwskazania, Pacjent podpisuje stosowne zgody. Następnie chirurg podaje znieczulenie miejscowe (dzięki temu zabieg jest całkowicie bezbolesny) i wykonuje niewielkie nacięcie na skórze, w którym to miejscu umieszcza lek Esperal. Zaszywa ranę szwami samoistnie się wchłaniającymi oraz omawia z Pacjentem pielęgnację rany. Zabieg trwa ok. 10-15 minut. Po tym czasie Pacjent może wrócić do domu, nie wymaga hospitalizacji ani szczególnych zaleceń jeżeli chodzi o rekonwalescencję po zabiegu.

Wszywka alkoholowa Esperal – skuteczność terapii awersyjnej

Wszywka alkoholowa Esperal wspiera osobę uzależnioną w kompleksowej walce z alkoholizmem. Działa ona szczególnie na sferę psychiczną uzależnionego. Wszywka alkoholowa wpływa przede wszystkim na przyzwyczajenia alkoholika. Działa na zasadzie wywoływania strachu. Osoba chora na alkoholizm boi się reakcji swojego organizmu na połączenie wszywki alkoholowej Esperal z alkoholem. Wie, czym to grozi, jakie mogą wystąpić nieprzyjemne objawy oraz jak może to wpłynąć nie tylko na jego zdrowie, lecz również w skrajnych przypadkach grozi to nawet zagrożeniem życia. W związku z tym przestaje sięgać po substancję odurzającą, ponieważ zdaje sobie sprawę z poważnych konsekwencji – jeżeli się ugnie i sięgnie po alkohol. Badania Pacjentów korzystających z tego rodzaju terapii awersyjnej pokazują, że blisko 70% uzależnionych skutecznie powstrzymuje się przed sięganiem po trunki wysokoprocentowe, co w połączeniu z psychoterapią jest gwarancją sukcesu w walce o trzeźwość. 

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Producent daje gwarancję skuteczności działania leku przez okres 8 miesięcy. Natomiast wszywka jest efektywna do około roku czasu. Po tym okresie, jeżeli nadal będziemy potrzebowali pomocy farmakologicznej w leczeniu alkoholizmu, można zgłosić się ponownie na zabieg zaszycia alkoholowego. Jest to najlepsza opcja dla osób, które mają problem np. z systematycznością zażywania leków. Wszywka alkoholowa Esperal – przez to, że jest wszyta pod skórę, działa cały czas i nie ma konieczności codziennego, regularnego zażywania tabletek, co w dłuższym okresie może stać się uciążliwe. 

Miejsce implantacji tabletki z Esperalem

Wszywkę alkoholową Esperal wszywa się pod skórę Pacjenta najczęściej w okolicach łopatek bądź też pośladków. Miejsce to nie powoduje dyskomfortu podczas normalnego, codziennego funkcjonowania osobie uzależnionej i jest na tyle dyskretne, że żadna inna osoba (oprócz tej, które wiedzą, że osoba uzależniona poddała się zabiegowi), nie powinna się zorientować, że posiada ona wszywkę. Rana goi się około siedem dni. W tym czasie należy odpowiednio dbać o jej stan, aby nie wystąpiły komplikacje podczas jej gojenia. Odpowiednia higiena i pielęgnacja pomogą zapobiec widoczności blizny.

 

Zobacz: Zdrowie i Choroby

Artykuł może zawierać linki do stron i treści od Partnerów, dzięki którym portal jest bezpłatny.