Wszywka alkoholowa to element wspomagający powrót do trzeźwości

Wszywka alkoholowa tabletkaWszywka alkoholowa Esperal - tabletka dla alkoholika.

Wszywka alkoholowa Esperal jest to tabletka, umieszczana podskórnie, mająca za zadanie wspierać proces wychodzenia z nałogu alkoholowego. Alkoholizm jest chorobą, więc tym samym powinien być leczony, jak w przypadku każdej innej choroby. Niestety, wiele osób nie zgadza się z tym faktem, uznając alkoholizm za coś innego niż chorobę, czasem nawet za kiepską wymówkę, której używa się, by wytłumaczyć swoje zachowanie. Nie są w stanie zrozumieć jak poważny jest to problem, twierdząc, że każda osoba jest w stanie zapanować nad swoim organizmem, a tym samym powinna wiedzieć, kiedy ograniczyć picie. W przypadku uzależnienia od alkoholu nie jest to jednak możliwe. Substancja psychoaktywna, jaką jest etanol, powoduje silne uzależnienie organizmu oraz powoduje uzależnienie umysłu, oznacza to więc tyle, że człowiek uzależniony nie jest w stanie samodzielnie zapanować nad swoim głodem alkoholowym i nawet mimo świadomości, że alkohol mu szkodzi, będzie go spożywał. Jak więc widać, nie jest to zwykły brak silnej woli czy wymówka.

Społeczeństwo powinno być uświadamiane, że uzależnienie od alkoholu to choroba, która może dopaść każdego, podobnie jak nowotwór czy cukrzyca, o których tak wiele słyszymy. Alkoholizm nie jest tylko domeną osób z marginesu społecznego, niestety takie przekonanie powstrzymuje wiele osób uzależnionych od przyznania się do problemu i szukania pomocy w specjalistycznych ośrodkach. Jest to oczywiście błąd, gdyż nieleczony alkoholizm powoli wyniszcza cały organizm, a ostatecznie może doprowadzić nawet do śmierci.

Czym jest wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal jest to jedna z metod, która skutecznie wspiera leczenie uzależnienia od alkoholu. Są to tabletki z substancją czynną zwaną Disulfiram, które umieszcza się głęboko pod skórą pacjenta po to, by substancja mogła nieustannie uwalniać się do krwiobiegu. Takie działanie pozwala osobie uzależnionej na zachowanie pełnej abstynencji, gdyż nie musi pilnować dawek przyjmowanych leków doustnie, nie będzie miała również możliwości pominięcia dawki leku specjalnie.

Disulfiram zawarty we wszywce skutecznie blokuje metabolizm alkoholu etylowego w ciele, co oznacza, że napicie się alkoholu w trakcie terapii wszywką będzie miało przykre konsekwencje w postaci wielu nieprzyjemnych objawów psychosomatycznych.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej przeprowadzany w specjalistycznej placówce jest w pełni bezpieczny dla pacjenta. Jest również bezbolesny, ze względu na użycie znieczulenia miejscowego. Tabletki z lekiem umieszcza się obok łopatki lub na pośladku głęboko pod skórą. Lekarz chirurg robi w odpowiednim miejscu nacięcie i wkłada wszywkę tuż koło mięśnia po to, by pacjent nie miał możliwości samodzielnie jej wyciągnąć. Na koniec lekarz zakłada szwy i opatrunek.

Zabieg wszycia wszywki jest mało skomplikowany i mało inwazyjny, a dzięki wykorzystaniu znieczulenia miejscowego nie ma konieczności hospitalizacji, więc pacjent może jeszcze tego samego dnia wrócić do swojego domu.

Czy zabieg wszycia Esperalu jest bolesny?

Wszywka alkoholowa tabletka

Wszywka alkoholowa Esperal – tabletka dla alkoholika.

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej Esperal jest całkowicie bezbolesny ze względu na fakt, iż przeprowadzany jest po podaniu znieczulenia miejscowego. Pacjent nie odczuwa bólu, dzięki czemu zabieg jest dla niego w pełni komfortowy, ale daje również poczucie bezpieczeństwa.

Wszywka alkoholowa Esperal – jak działa

Wszywka alkoholowa zaliczana jest do metod awersyjnych, a więc do takich, których działanie powoduje wstręt i niechęć do pewnej substancji czy czynności, w tym przypadku do alkoholu. Disulfiram zawarty w tabletkach wszywki jest zupełnie neutralny, gdy pacjent przestrzega abstynencji i daje o sobie znać jedynie po napiciu się alkoholu lub spożyciu bądź użyciu produktu, który alkohol zawiera. Dochodzi wówczas do reakcji disulfiramowej, która objawia się w następujący sposób: pojawiają się uderzenia gorąca, zaczerwienienie twarzy, nudności, bóle głowy i brzucha, lęk i niepokój; osłabia się również ogólny stan emocjonalny oraz fizyczny osoby uzależnionej. Takie objawy pojawiają się bardzo szybko po wypiciu alkoholu, nie ustępują jednak przez długie godziny. Dzięki takiemu nieprzyjemnemu przeżyciu alkoholik następnym razem długo będzie zastanawiał się zanim sięgnie po alkohol lub nie będzie chciał sięgnąć po niego wcale.

Jak przygotować się do zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej nie wymaga wielu specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Kluczową kwestią jest stawienie się na zabieg w stanie trzeźwości oraz powstrzymanie się od spożywania napojów alkoholowych na minimum 24 godziny przed planowaną godziną zabiegu. Jeżeli pacjent czuje, że nie jest w stanie samodzielnie przerwać ciągu alkoholowego, przed wszyciem wszywki powinien poddać się odtruwaniu alkoholowemu, które pozwoli mu w bezpieczny sposób wrócić do trzeźwości i pozbyć się głodu alkoholowego.

Gdzie wszyć Disulfiram?

W każdym większym mieście można znaleźć co najmniej kilka placówek, które specjalizują się w zabiegach wspierających leczenie alkoholizmu. Wśród nich można spotkać renomowane placówki z dużym doświadczeniem oraz miejsca, które kuszą podejrzanie niskimi cenami i szybkim zaszyciem, bez zbędnych formalności. Oczywiście należy wystrzegać się podejrzanych miejsc i wybierać tylko takie, które są sprawdzone, współpracują z najlepszymi specjalistami i korzystają z oryginalnego leku. Takim miejscem w Płocku jest nasz gabinet https://esperalwarszawa.pl/. Cechuje nas pełen profesjonalizm, duża doza empatii, indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz 100% dyskrecji w działaniu.

Jak długo działa Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal jako metoda wspomagające leczenie alkoholizmu wykazuje bardzo dużą skuteczność. Czas jej działania pozwala na zmianę podejścia osoby uzależnionej do alkoholu, na wdrożenie w życie zdrowych nawyków oraz na podjęcie dalszego leczenia jakim jest psychoterapia. Wszywka działa w ciele pacjenta od 8 do 12 miesięcy, a wszystko zależy w bardzo dużej mierze od indywidualnych predyspozycji organizmu człowieka.

Wszywka alkoholowa w walce o trzeźwość

Alkoholizm został oficjalnie uznany za chorobę cywilizacyjną XXI-go wieku, na którą co roku zapada coraz więcej osób! Kompleksowe leczenie alkoholizmu jest sprawą kluczową, gdyż nie ma możliwości wyleczenia się z tego uzależnienia samodzielnie. Nawet jeśli część osób twierdzi, że poradziła sobie z problemem sama, jest to nieprawdą, gdyż samo powstrzymanie się od picia nie jest równoznaczne z wyleczeniem się z choroby. Alkoholizm dotyka również umysłu, więc należy bezwzględnie poddać się również psychoterapii, na której wraz z terapeutą osoba uzależniona przepracuje dokładnie swój problem, nauczy się żyć z emocjami, które ma w sobie i zostanie wyposażona w mechanizmy, które pozwolą jej żyć w trzeźwości.

Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia leczenia alkoholowego jest trzeźwość, dlatego też tak wiele osób uzależnionych decyduje się na wszycie wszywki alkoholowej. Wszywka alkoholowa pozwala im dodatkowo zmotywować się do zachowania abstynencji, daje im poczucie dodatkowej siły, więc łatwiej jest im przebrnąć przez dalszy proces leczenia. Zdecydowana większość osób, która miała wszytą wszywkę potwierdza, że jest ona dużym wsparciem w walce z uzależnieniem.

 

 

Zobacz: Zdrowie i Choroby

Artykuł może zawierać linki do stron i treści od Partnerów, dzięki którym portal jest bezpłatny.