Wszywka alkoholowa Esperal reaguje negatywnie ze spożytym alkoholem

wszywka alkoholowa esperal pieczeWszywka alkoholowa po wypiciu alkoholu zaczyna działać. Pieczenie jest jednym z najłagodniejszych efektów.

Wszywka alkoholowa Esperal powoduje wiele nieprzyjemnych objawów związanych z zatruciem alkoholowym. Prawie milion Polaków jest już dotkniętych alkoholizmem. Jest to złożona i bardzo ciężka choroba. Co więcej niemożliwe jest jej całkowite wyleczenie, ponieważ niestety jest  się uzależnionym na zawsze. Istnieje jednak znacząca różnica między trzeźwym alkoholikiem a takim, który pozostaje w ciągu alkoholowym. Aby przezwyciężyć tą poważną chorobę, można leczyć alkoholizm na różne sposoby. Jedną z metod jest skorzystanie z wszywki alkoholowej Esperal Konin. Terapię awersyjną powinno się łączyć z kompleksową terapią leczenia alkoholizmu np. ze spotkaniami w grupie Anonimowych Alkoholików, lub też z terapią w zamkniętym ośrodku. 

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal powoduje zmiany w normalnym trawieniu alkoholu. Obecność Esperalu we krwi pacjenta i jego połączenie ze etanolem powoduje akumulację aldehydu octowego w organizmie. Jest to substancja toksyczna, która w normalnych warunkach jest przekształcana przez enzymy wątrobowe do nieszkodliwej postaci – kwasu octowego. Połączenie wszywki alkoholowej z etanolem powoduje szereg nieprzyjemnych skutków ubocznych. Objawy te są podobne do silnego zatrucia alkoholowego, czyli pospolitego kaca. Mogą pojawić się nudności i wymioty, nadpotliwość, skoki ciśnienia oraz silne bóle głowy. Jednak ich intensywność jest dużo bardziej nasilona – i mogą zagrażać życiu. Tak więc z wszytym Esperalem absolutnie nie wolno pić alkoholu. Należy również unikać słodyczy alkoholowych, płynów do płukania ust, a nawet perfum, gdyż każda nawet najmniejsza ilość może spowodować reakcję z aktywnym składnikiem Esperalu.

Na czym polega zabieg implantacji Esperalu?

Zabieg zaszycia alkoholowego to prosty zabieg, który najlepiej aby został wykonany przez specjalistę – chirurga, w odpowiednio do tego przystosowanej placówce. Zabieg ten  polega na wszyciu podskórnie w okolicach łopatki lub na pośladku – tabletek, które mają powodować awersję do napojów alkoholowych i zniechęć do jego spożywania. Dzięki tej metodzie mnóstwo osób na całym świecie pokonało chorobę alkoholową. Tego rodzaju terapię umożliwia na przykład gabinet: https://esperalpoznan.pl/. Ten prosty zabieg jest najczęściej pierwszym krokiem aby uwolnić się z nałogu alkoholowego i zmienić swoje dotychczasowe życie.

Przeciwwskazania do zabiegu zaszycia alkoholowego

Zabieg zaszycia alkoholowego, pomimo tego, że charakteryzuje się tym, że jest mało inwazyjny, posiada kilka przeciwwskazań do jego wykonania:

  • nietrzeźwość w dniu zabiegu (Pacjent zgłaszający się na zabieg powinien być trzeźwy minimum 24h przed jego wykonaniem),
  • uczulenie na aktywny składnik leku: Disulfiram WZF,
  • ciąża bądź karmienie piersią,
  • z zabiegu wykluczają również niektóre stwierdzone choroby: nadciśnienie, niewydolność serca lub krążenia, niedawno przebyty zawał serca,
  • brak zgody Pacjenta na zabieg,
  • próby samobójcze w przeszłości i choroby psychiczne,

Jest też wiele innych dolegliwości oraz chorób, które nie są przeciwwskazaniem do implantacji wszywki alkoholowej Esperal. Jednak trzeba wtedy zachować szczególną ostrożność w trakcie leczenia terapią awersyjną. Wszystkie inne ewentualne przeciwwskazania do zabiegu są wykluczane każdorazowo w wywiadzie medycznym lekarza z Pacjentem. 

Czy wszywka alkoholowa podlega refundacji na NFZ?

wszywka alkoholowa esperal piecze

Wszywka alkoholowa po wypiciu alkoholu zaczyna działać. Pieczenie jest jednym z najłagodniejszych efektów.

Osoby, które walczą z nałogiem alkoholowym często zastanawiają się czy wszywkę alkoholową Esperal można zrefundować na Narodowy Fundusz Zdrowia. Niestety obecnie wszywka alkoholowa Esperal nie jest w żaden sposób dofinansowywana.  Leczenie Esperalem różni się ceną w zależności od miasta gdzie Jeżeli chodzi o koszt leczenia z pomocą wszywki alkoholowej – różnice w cenie zależą od ilości zastosowanego leku, a także miejscowości gdzie wykonujemy zabieg. 

Wszywka alkoholowa Esperal – skuteczność terapii awersyjnej

Przed zastosowaniem wszywki alkoholowej Esperal warto pamiętać, że Esperal sam w sobie nie jest lekiem, który może wyleczyć osobę uzależnioną z choroby alkoholowej. Dlaczego mimo wszystko warto stosować wszywki alkoholowe Esperal podczas leczenia alkoholizmu? Obecność wszywki alkoholowej Esperal w organizmie alkoholika ma za zadanie powstrzymywać osoby uzależnione przed piciem alkoholu. Aktywny składnik wszywki po połączeniu się z alkoholem powoduje nieprzyjemne konsekwencje w postaci silnych bóli głowy, nudności i wymiotów, zaczerwienienia twarzy oraz skoków ciśnienia. W ten sposób osoba uzależniona od alkoholu, która ma pod skórą implant antyalkoholowy obawia się konsekwencji, jakie mogą ją spotkać jeżeli spożyje nawet minimalną ilość alkoholu, co skutkuje, że alkoholik przestaje pić. Wszywka alkoholowa Esperal charakteryzuje się wysoką skutecznością w pomocniczej terapii leczenia alkoholizmu.  Warto jednak połączyć terapię awersyjną z innego rodzaju terapia, np. z udziałem psychologa. 

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Producent gwarantuje działanie leku na czas od 8 nawet do 12 miesięcy. Tak naprawdę czas działania wszywki jest kwestią indywidualną u każdego Pacjenta. Warto wspomnieć, że po tym okresie – jeżeli ponownie nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu można ponownie zgłosić się na implantację leku.

Wszywka alkoholowa Esperal – zalecenia po zabiegu implantacji

Uzależnieni, którzy zdecydują się na zabieg zaszycia alkoholowego po zabiegu powinni bezwzględnie przestrzegać abstynencji i nie spożywać nawet minimalnych ilości napojów alkoholowych, gdyż może to grozić utratą nie tylko zdrowia lecz również życia chorego na alkoholizm. Nałogowcy powinni również rozpocząć kompleksowe leczenie alkoholizmu, aby w pełni uwolnić się od choroby alkoholowej i rozpocząć ponownie życie w trzeźwości. Opieka medyczna połączona z regularnym leczeniem pozwala uniknąć niespodziewanych powikłań po zabiegu, zapewniając jednocześnie dodatkowe wsparcie pacjentom zmagającym się z alkoholizmem. Wsparcie to jest szczególnie potrzebne  po okresie obowiązkowej abstynencji od alkoholu longan, ponieważ powoduje, że pacjenci są mniej skłonni do ponownego picia alkoholu.

Wszywka alkoholowa Esperal cena

Przed podjęciem decyzji o zabiegu zaszycia alkoholowego warto upewnić się ile nas tego rodzaju terapia będzie kosztować, ponieważ lek ten nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Cena różni się w zależności od gabinetu, który wybierzemy na implantację leku oraz uwarunkowań indywidualnych uzależnionego.

Osoby cierpiące na alkoholizm i ich bliscy (rodzina, znajomi), są już często sfrustrowani wieloma nieudanymi próbami pozbycia się nałogu alkoholowego, nie mają energii, ani przede wszystkim nadziei na powrót do dawnego życia w trzeźwości. 

Nie można się jednak poddawać, ponieważ wyjście z alkoholizmu jest naprawdę możliwe, pomimo tego, że na początku może być różnie. Następna próba może okazać się skuteczna. Skorzystanie z terapii awersyjnej jaką jest wszywka alkoholowa Esperal  w wielu przypadkach staje się ratunkiem dla życia i szansą na powrót do życia w całkowitej trzeźwości.

 

Zobacz: Zdrowie i Choroby

Artykuł może zawierać linki do stron i treści od Partnerów, dzięki którym portal jest bezpłatny.