Esperal to nazwa leku, który stosowany jest jako wszywka dla alkoholików

Wszywka dla alkoholikówWszywka dla alkoholików ma za zadanie uniezależnienie się od alkoholu.

Wszywka dla alkoholików to metoda dzięki której można pozbyć się alkoholizmu. Choć alkoholizm przez wiele osób nie jest uznawany za chorobę, to faktem jest, że każde uzależnienie jest chorobą, która dotyczy umysłu człowieka oraz jego organizmu. Uzależnić można się zarówno od wykonywania pewnych czynności (praca, zakupy, seks), jak i substancji (narkotyki, leki, alkohol).

Wszywka dla alkoholików

Często podczas mówieniu o leczeniu alkoholizmu usłyszeć lub przeczytać możemy o wszywce alkoholowej Esperal. Co to takiego? Wszywka alkoholowa to jedna z metod, która wspiera leczenie choroby alkoholowej. Samodzielne jej zastosowanie nie przyniesie efektu w postaci wyzdrowienia osoby uzależnionej, jednak w połączeniu z kompleksową terapią, daje fantastyczne efekty. Dlatego też tak wiele osób, które podjęły się leczenia alkoholizmu, zdecydowały się również na zabieg wszycia wszywki alkoholowej, który jest mało inwazyjny i bezpieczny dla pacjenta. Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto zwrócić uwagę na miejsce gdzie będziemy poddawać się zabiegowi. Powinna to być specjalistyczna placówka, która zagwarantuje nam 100% bezpieczeństwo zabiegu.

Reakcja disulfiramowa

Wszywka alkoholowa ma postać tabletek, których głównym składnikiem jest substancja czynna Disulfiram. To właśnie Disulfiram odpowiada za skuteczność wszywki. Tabletki umieszczone w ciele pacjenta stopniowo uwalniają go do krwiobiegu, dzięki czemu po napiciu się alkoholu, dochodzi do tak zwanej reakcji disulfiramowej? Czym jest ta reakcja? Jest to zaburzenie funkcjonowania enzymu, który odpowiedzialny jest za prawidłowy metabolizm alkoholu etylowego w ciele człowieka. Alkohol nie może przekształcić się w wodę oraz dwutlenek węgla, czego efektem jest nagromadzenie go w krwiobiegu. Wywołuje to skutki uboczne przypominające zatrucie alkoholowe, a wśród najczęściej pojawiających się można wyróżnić:

  • nadmierne pocenie się i skoki ciśnienia;
  • kołatanie serca;
  • poczucie ogólnego lęku i niepokoju;
  • silne bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunki;
  • bóle i zawroty głowy.

Powyższe objawy pojawiają się już po około 10-15 minutach po spożyciu etanolu i utrzymują się do aż 10 godzin i dotyczą spożycia niewielkiej jego ilości. W przypadku spożycia większej ilości alkoholu etylowego, może dojść do poważniejszych konsekwencji, takich jak:

  • utrata przytomności;
  • zawał serca;
  • ślepota;
  • marskość wątroby;
  • uszkodzenia nerek i układu nerwowego;
  • śmierć.

Wszywka dla alkoholików – jak wygląda zabieg?

Wszycie wszywki alkoholowej Esperal to nieskomplikowany i mało inwazyjny zabieg chirurgiczny. Przeprowadzony w odpowiednich warunkach przez doświadczonego specjalistę jest w pełni bezpieczny dla pacjenta i trwa około pół godziny. Jak wygląda zabieg wszycia wszywki alkoholowej?

Pierwszym krokiem do wszycia wszywki jest wizyta kwalifikująca do zabiegu. W trakcie takiej wizyty specjalista zadaje serię pytań dotyczącą ogólnego stanu zdrowia pacjenta, jego chorób oraz alergii, przyjmowanych leków oraz historii jego uzależnienia. Dzięki temu może on określić, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu, a jeśli tak, może ustalić dokładną dawkę leku. 

Jeżeli zdecydujemy się na zabieg zaszycia alkoholowego w gabinecie https://esperalgdansk.com/ – w dzień zabiegu pacjent musi stawić się w pełni trzeźwy, by lekarz mógł umieścić tabletki w jego ciele. Na początku zabiegu podawane jest znieczulenie miejscowe. Najczęstszym miejscem, w którym umieszcza się Esperal jest pośladek, rzadziej – lecz również wybierana – jest okolica łopatki. Gdy znieczulenie zacznie już działać, chirurg nacina głęboko skórę, by móc bezpiecznie umieścić w niej odpowiednią ilość tabletek z Disulfiramem. Zabieg kończy się założeniem szwów – rozpuszczalnych bądź nie – oraz założeniem opatrunku. Jeżeli pacjent zdecydował się na szwy nierozpuszczalne po okresie około tygodnia powinien stawić się na wizytę kontrolną oraz ściągnięcie szwów.

Przeciwwskazania zabiegowe – dla kogo Esperal?

Wszywka dla alkoholików

Wszywka dla alkoholików ma za zadanie uniezależnienie się od alkoholu.

Jak wspominaliśmy wyżej, zabieg nie może zostać przeprowadzony bez wstępnej konsultacji medycznej. Ma ona na celu nie tylko ocenę stanu zdrowia pacjenta oraz stopień jego uzależnienia od alkoholu, ale również wykluczenie lub potwierdzenie ewentualnych przeciwwskazań. Jeżeli lekarz będzie miał jakiekolwiek wątpliwości, może zlecić dodatkowe badania, lub jeśli występuje przeciwwskazanie wykluczające od razu, odmówić wydania zgody na umieszczenie Esperalu w ciele. Do głównych przeciwwskazań zaliczamy:

  • uczulenie na Disulfiram lub inny składnik tabletek;
  • okres ciąży oraz karmienia piersią;
  • choroby o podłożu psychicznym, głównie psychozy, depresje czy próby samobójcze w przeszłości;
  • zawały oraz wylewy w ciągu ostatnich kilku miesięcy;
  • choroby nerek, wątroby, układu oddechowego i krążeniowego;
  • stawienie się w dzień zabiegu pod wspływem alkoholu lub spożycie go 24 godziny przed zabiegiem.

Ze względu na fakt, że Disulfiram w połączeniu z częścią leków może zaostrzyć objawy chorób, w trakcie wywiadu lekarskiego należy być szczerym i nie zatajać żadnych informacji na temat swojego zdrowia. Chęć wszycia wszywki alkoholowej nie może okazać się większa niż zachowanie rozsądku i pozostanie w zdrowiu.

Skutki uboczne zabiegu implantacji  Esperalu

Wszycie wszywki alkoholowej to zabieg o małej inwazyjności, który nie wymaga hospitalizacji oraz długiej i skomplikowanej rekonwalescencji. Pacjent jeszcze tego samego dnia może udać się do domu, a po kilku dniach wrócić do swoich zwyczajowych aktywności. Czy mogą pojawić się skutki uboczne po przeprowadzonym zabiegu?

Zabieg wszycia wszywki jest względnie bezpieczny i nie powinien wywołać skutków ubocznych. Może zdarzyć się, że rana po zabiegu przez krótki czas będzie nieco spuchnięta, jednak jeżeli nie pojawiają się dodatkowo krwawienia, wyciek osocza, tkliwość czy silne zaczerwienienie, pacjent nie powinien się martwić. Za skutek uboczny zabiegu można uznać niewielką rankę, która zostanie na ciele. Jest ona jednak praktycznie niewidoczna i nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.

Gdyby jednak okazało się, że pacjent mimo zachowania abstynencji, czuje się źle, a rana nie chce goić się prawidłowo, należy niezwłocznie udać się do lekarza w celu kontroli rany.

Wszywka alkoholowa Esperal – opinie o leku

Wszywka alkoholowa Esperal to bardzo skuteczna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej. Ma jednak swoich przeciwników, którzy uważają, że metoda ta jest nieetyczna ze względu na swoje działanie. Wszywka zaliczana jest do metod awersyjnych, a więc wywołuje u pacjenta strach, lęk czy obrzydzenie na myśl o alkoholu, co przez niektórych specjalistów uważane jest za niemoralne i nieetyczne z psychologicznego punktu widzenia.

Niezależnie jednak od opinii antagonistów wszywki, fakty są niepodważalne – zastosowanie Esperalu w trakcie leczenia alkoholowego, znacząco zwiększa szansę na skuteczne wyleczenie się z alkoholizmu. Większość pacjentów, którzy decydują się na zabieg wszywki, podkreśla, że nie czują do siebie wystarczająco dużo zaufania, by stwierdzić, czy samodzielnie uda się im pozostać w trzeźwości, która jest warunkiem koniecznym do kontynuowania terapii. Nie traktują Disulfiramu jak coś złego, a jak pomocnika w pilnowaniu ich abstynencji oraz wsparcie w powrocie do zdrowia.

 

 

Zobacz: Zdrowie i Choroby

Artykuł może zawierać linki do stron i treści od Partnerów, dzięki którym portal jest bezpłatny.