Szampony do włosów wysokoporowatych

Włosy wysokoporowateWłosy wysokoporowate wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Włosy wysokoporowate posiada wiele z nas. Charakteryzują się one tym, że szybko chłoną wodę i składniki odżywcze. Niestety nie przekłada się to na ich dobrą kondycję. Włosy wysokoporowate są bowiem niezwykle słabe, łamliwe, suche, sztywne, bardzo zniszczone. Mają tendencje do puszenia się i elektryzowania. Aby dobrze się prezentowały, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Jakiej? Na czym ona polega? Jakie szampony do włosów wysokoporowatych?

Charakterystyka włosów wysokoporowatych

Wysoka porowatość włosów to ostatnie stadium ich zniszczenia. Oznacza, że włos jest kruchy, szorstki, łamliwy, z rozdwojonymi końcówkami, przesuszony, matowy, sztywny, wypłowiały i wysoce wrażliwy. Oprócz tego wykazuje on zwiększone tendencje do niszczenia. Najczęściej włosy wysokoporowate są efektem nieodpowiedniej pielęgnacji, zbyt intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych i stylizacyjnych. Na zwiększenie porowatości kosmyków wpływają m.in. zabiegi rozjaśniania czy trwałej ondulacji zbyt ciasne wiązania ich gumką, częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, spanie w mokrych włosach, brak właściwej ochrony przed słońcem. Porowatość zwiększyć mogą również choroby skóry głowy, niedobory witamin, zażywanie silnych leków. Rzadziej się zdarza, że włosy wysokoporowate są rezultatem uwarunkowań genetycznych.

Szampon do włosów wysokoporowatych

Szampon do włosów wysokoporowatych ma dedykowany skład.

Jak pielęgnować włosy wysokoporowate?

Włosy wysokoporowate są tymi bardziej zniszczonymi. Oznacza to, że potrzebują one wyjątkowej i bardzo specjalistycznej pielęgnacji. Jej celem jest przede wszystkim odbudowanie struktur włosowych. Niestety pielęgnacja włosów wysokoporowatych nie jest łatwa. Utrudnia ją bowiem nadwrażliwość kosmyków na wiele czynników zewnętrznych. To, dlatego na co dzień należy stosować szampony do włosów pozbawione wyniszczających detergentów i substancji pogarszających strukturę włosa. Szampony do włosów wysoko porowatych to takie jak te proponowane na tagomago.pl/collections/pielegnacja-wlosy-szampony. Pozbawione są one ciężkich silikonów i komedogennych substancji. Nie zawierają też jednowodorowych alkoholi, które mają właściwości przesuszające.

Działanie szamponu w pielęgnacji włosów wysokoporowatych powinno być uzupełnione kuracjami z naturalnych olejków. Ich zadanie będzie wzmacniać cebulki, blask i kolor kosmyków, a także poprawiać wewnętrzną strukturę. Inne polecane kosmetyki do włosów o wysokiej porowatości to mgiełki i spraye do włosów lekkie, a jednocześnie bogate w składniki wzmacniające i chroniące.

Jak wyglądają włosy wysokoporowate

Włosy wysokoporowate posiada wiele kobiet, które nie mają tej świadomości.

Zabiegi na włosy wysokoporowate

Zniszczone włosy wymagają nie tylko domowej pielęgnacji. Dobry szampon, odżywka, maska czy mgiełka niestety nie wystarczy, aby poprawić ich kondycję. W dbaniu o nie należy więc wspomagać się specjalistycznymi zabiegami. Jednym z tych najczęściej rekomendowanych jest kuracja kreatyną. Dzięki niej możliwe jest uzupełnienie ubytków na powierzchni włosów.

 

Zobacz: Zdrowie i Choroby